30 небанків залишили ринок у жовтні
Кількість учасників небанківського фінансового ринку в жовтні зменшилася з 926 до 897.
Про це повідомила пресслужба НБУ.
Кількість банків залишилася незмінною – 62. Із Державного реєстру фінансових установ за ініціативою заявника виключено п’ять ризикових страховиків та одну кредитну спілку. Примусово виключено 17 фінансових компаній, одного ризикового страховика та два ломбарди.
Водночас з реєстру колекторських компаній виключено чотири установи, а до Державного реєстру страхових та перестрахових брокерів включено одного страхового брокера. У жовтні 10 фінансовим компаніям, п’ятьом страховикам та одній кредитній спілці анульовано всі ліцензії добровільно (на підставі поданих ними заяв). Тоді як примусово анульовані ліцензії вісьмом фінансовим компаніям, одному страховику та двом ломбардам.
Разом з тим Національний банк погодив розширення обсягу ліцензій на вид діяльності з надання фінансових послуг двом страховикам. Водночас звуження обсягу ліцензії погоджено 14 фінансовим компаніям, страховику та двом ломбардам. Обмежено дію ліцензії двом кредитним спілкам, ще одній кредитній спілці дію ліцензії зупинено.
Станом на 1 листопада на ринку небанківських фінансових послуг працювали 492 фінансові компанії (у жовтні було 509), 58 страховиків non-life (було 64), 11 life-страховиків, один страховик зі спеціальним статусом, 111 ломбардів (було 113), 109 кредитних спілок (було 110), 1 лізингодавець, 43 страхових брокери (було 42) та 71 колекторська компанія (було 75).
Крім того, на ринку визнано 16 банківських груп (було 18) та 30 небанківських фінансових груп. На платіжному ринку діє 16 платіжних систем, створених резидентами, ураховуючи державні, та 14 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами (було 15).
Разом з тим на ринку надавачів фінансових платіжних послуг працюють 18 платіжних установ, 12 фінансових установ, що мають право на надання платіжних послуг, один банк – емітент електронних грошей та один оператор поштового зв’язку. До інших суб’єктів, що діють на платіжному ринку, належать 50 комерційних агентів (було 48) та 30 технологічних операторів платіжних послуг.
У жовтні до Національного банку надійшло 300 запитів від учасників ринку щодо реєстраційних та ліцензійних дій. Кількість запитів стосовно фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців становила 194, страховиків – 50, кредитних спілок і колекторських компаній – 16, банків – 39, операторів платіжних послуг – 1.
Нагадаємо, Національний банк України зобов’язав надавачів фінансових послуг та надавачів фінансових платіжних послуг забезпечити фізичну та інформаційну доступність щонайменше 50 відсотків своїх відокремлених підрозділів у кожному регіоні здійснення діяльності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до 31 березня 2025 року.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини