40% ветеранів-підприємців – це жінки

40% ветеранів-підприємців – це жінки

Цю феноменальну статистику навели банкіри під час круглого столу «Ветеранські бізнеси: як українські банки підтримують наших захисників», проведеного «Фінансовим клубом».

«Коли ми дивимося на тих, кого ми профінансували, то 40% людей, які є ветеранами і взяли кредити, – це жінки. Якщо дивитися в середньому по банківській системі, то це вищий показник, ніж загальний по стандартним клієнтам, яких ми фінансували. Ми бачимо наявність жінок в цьому бізнесі», – повідомив директор департаменту продажів ММСБ Ощадбанку Юрій Войчак.

Середній чек отриманих коштів – 500 тис. грн. «Пів мільйона гривень достатньо клієнту, щоб вкласти у власну справу із власним внеском і розпочати свій бізнес. В більшості випадків клієнти приходять за тим, щоб купити обладнання: офісне обладнання, обладнання для відкриття стоматології, транспортні засоби для логістичних перевезень тощо. Понад 90% – це купівля саме основних фондів», – розповів Юрій Войчак.

«У нас це цільові кредити, невеликі суми на купівлю обладнання, розширення бізнесу або зміну пріоритетів бізнесу. По нашим кейсам максимально було 2,5 млн грн, а частіше – 1,2-1,5 млн грн», – розповів голова правління банку «Глобус» Сергій Мамедов.

За словами Юрія Войчака, ці ветерани-позичальники переважно віком від 30 років, а в 55% випадків – це звичайні ФОПи, тобто невеликий бізнес.

«Це люди, які відбулися і до війни вже мали якусь професію або навіть бізнес. Вони відвоювали, повернулися і продовжують займатися своєю справою, або шукають себе в чомусь новому. Це вже люди середнього віку – від 30 і вище. Є навіть категорія від 40 до 50. Їх приблизно 25% серед тих, кого ми зараз фінансуємо по ветеранському бізнесу, – каже Юрій Войчак. – 85% клієнтів, яких ми профінансували, до війни займалися бізнесом, а 15% не мали власної справи або її започаткували, вже повернувшись з фронту».

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь