Аграрії залучили 56 млн грн кредитів під заставу сільгоспземель

Аграрії залучили 56 млн грн кредитів під заставу сільгоспземель

Аграрії отримали 56 млн грн кредитів, запропонувавши банкам у якості застави 584 га земель сільськогосподарського призначення.

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Дзьоба під час онлайн-презентації інформаційно-аналітичного бюлетеня «Огляд стану земельних відносин в Україні».

«Протягом перших місяців ринку землі були видані кредити під заставу 584 гектарів землі сільгосппризначення. У цілому кількість наданих таких кредитів зросла на 11,4%. На сьогодні їх надають вже 5 банків. Загальний обсяг кредитів становить 56 млн грн», - наголосив він.

За словами Дзьоби, йдеться переважно про довгострокові позики. Зокрема 41% кредитів, виданих під заставу землі у вересні, надані на термін понад 5 років.

Він також підкреслив, що у Мінагрополітики очікують на ще більше пожвавлення цього сегменту кредитування після допуску до земельного ринку юридичних осіб. А до того ще є час, аби вдосконалити відповідні механізми, зробивши їх максимально прозорими та зрозумілими.

Дзьоба також запевнив, що до кінця року вся інформація про вартість угод із продажу земельних ділянок в Україні відображатиметься в електронних реєстрах. Адже однією з проблем перших 4 місяців роботи ринку землі стало те, що в реєстрах містилися відомості про цінові показники лише 55% укладених угод.

Найкраща ситуація – у Хмельницькій області, де зареєстровано дані про вартість 76% угод, найгірша – на Закарпатті, де відомо про цінові параметри лише 21% транзакцій.

Мінагрополітики хочемо внести зміни, спрямовані передусім на те, щоб при укладенні угод купівлі-продажу землі були зареєстровані ціни.

«Ми розв’язуємо цю проблему. Мінюст підготував проєкт постанови Кабінету міністрів, яка необхідна для нормативно-правового врегулювання ситуації, а також варіант технічних змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що дасть можливість відображати ціну по кожному кадастру», - розповів Тарас Дзьоба.

Таким чином реєстрація цін при проведенні операції купівлі-продажу земельної ділянки буде обов’язковою.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь