Банки почали знижувати максимальні депозитні ставки
Акордбанк знизив максимальну ставку в своїй лінійці депозитів на 1,75 відсоткових пункти одразу після рішення НБУ зменшити облікову ставку на 3 в. п. Подібні дії очікуються і від інших гравців ринку.
Національний банк 27 липня вирішив зменшити облікову ставку на 3 в.п. – з 25% до 22%. Це рішення набуло чинності 28 липня.
Того ж дня, 28 липня, Акордбанк оновив, можливо першим серед банків, умови своїх депозитів і прибрав із переліку продуктів депозит «Нові гроші», за яким з квітня платив 19% річних за вкладами на 3 місяці.
За іншими депозитними програмами, які діють з 28 липня, максимальна ставка за 3-місячними депозитами становить 17,25% (без врахування акційних бонусів).
Таким чином максимальна звичайна ставка (без бонусів), яку пропонує банк, зменшилася на 1,75 в.п.
Акордбанк, згідно опитування агентства "Інтерфакс-Україна", очікував подібного рішення НБУ. Голова правління Акордбанку Олексій Руднєв прогнозував зменшення облікової ставки НБУ на 1,5-3 в.п.
Читайте: Чому зараз найкращий час для розміщення депозиту
Банки зараз пропонують найвищі ставки в основному саме за 3-місячними депозитами, оскільки з 7 квітня НБУ запровадив 3-місячні депозитні сертифікати, за якими платив банкам 25% річних (розмір облікової ставки). Банки могли вкладати в ці сертифікати НБУ лише кошти, залучені від населення на гривневі депозити строком від 3 місяців.
Оскільки з 28 липня дохідність нових депозитних сертифікатів НБУ автоматично знизилася на 3 в.п. – до 22%, очікується, що й інші банки зменшать максимальні ставки, за якими вони продовжують залучати кошти населення на строк від 3 місяців.
За даними порталу Мінфін, найбільше за 3-місячними вкладами зараз платять УБРР (21,25%), Радабанк (20,5%), Агропросперіс Банк (20,25%, але ця акційна ставка діє лише до 31 липня), Юнекс Банк (20%), Банк Кредит Дніпро (20%), Банк інвестицій та заощаджень (20%).
Короткі кошти – депозити до 3 місяців і кошти клієнтів до запитання – банки можуть вкладати в депозити овернайт, за якими НБУ зменшив ставку з 20% до 18%.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини