Альфа-Банк передав Сімеону Дянкову право голосу підсанкційних акціонерів

Альфа-Банк передав Сімеону Дянкову право голосу підсанкційних акціонерів

Національний банк України погодив довірену особу Альфа-Банку, яка отримала право голосу за 86% акцій, які належать акціонерам Альфа-Банку із санкційних списків Заходу. Довіреною особою став болгарський економіст Сімеон Дянков.

«Альфа-Банк погодив з Національним банком довірену особу – Сімеона Дянкова, якому передається право голосу за акціями акціонерів, чия репутація визнана небездоганною, та право будь-яким чином брати участь в управлінні банком. Тепер у межах повноважень та законодавства Сімеон Дянков може брати участь в управлінні банком», – повідомили в Альфа-Банку.

Ще 28 лютого ЄС застосував санкції до Михайла Фрідмана та Пьотра Авена, які є співвласниками українського Альфа-Банку: володіють 32,8632% та 12,4018% акцій відповідно. НБУ через це почав вимагати від них передати свої частки в управління узгодженим із НБУ особам.

Пізніше НБУ через санкції визнав небездоганною також репутацію Германа Хана (20,9659% акцій) та Алєксєя Кузмічьова (16,3239%). Серед акціонерів також були італійська група UniCredit (9,9%), The Mark Foundation for Cancer Research (3,8736%), бізнес-партнер Фрідмана в LetterOne Андрєй Косогов (3,6716%).

Згідно даних на 14 березня 2022 року, в Михайла Фрідмана залишалося 32,8632% акцій, а в Пьотра Авена – 12,4018%, тоді як Герман Хан та Алєксєй Кузмічьов передали свої частки Андрєю Косогову – його частка зросла до 40,9614%.

Відповідно, повноваження довіреної особи Сімеона Дянкова включають участь у загальних зборах акціонерів, де він представлятиме частки, які належать Михайлу Фрідману, Пьотру Авену та Андрєю Косогову (сумарно це 86,2264% акцій), а також розгляд звіту наглядової ради банку.

Наглядова рада та правління Альфа-Банку працюють без обмежень в межах своїх сфер відповідальності та компетенцій.

«Ми засуджуємо війну, жахливі жертви серед населення, руйнування інфраструктури. Ми розуміємо, які ресурси будуть потрібні для відродження економіки України й однозначно будемо брати участь у відновленні. Ми маємо бути готові до цього. Сьогоднішнє призначення Сімеона Дянкова – важливий крок до вирішення репутаційних викликів, які виникли в Альфа-Банку», – повідомив голова наглядової ради Альфа-Банку Роман Шпек.

Сімеон Дянков – болгарський економіст, колишній міністр фінансів та віцепрем'єр уряду Болгарії (липень 2009 – березень 2013 року). Наразі обіймає посади виконавчого директора Групи з фінансових ринків Лондонської школи економіки та технічного радника Європейської комісії.

Пан Дянков має 19-річний досвід роботи у Світовому банку, де він займався країнами з перехідними економіками. Крім цього, працював головою наглядової ради Європейського банку реконструкції та розвитку. Опублікував понад 70 наукових статей, отримав докторський ступінь з економіки в Мічиганському Університеті (США).

Сімеон Дянков був фігурантом резонансного розслідування про підробку результатів світового рейтингу Doing Business 2018 і 2020 років. Через скандал Світовий банк цей рейтинг закрив.

«Альфа-Банк – один із найбільших банків із сучасними сервісами та професійною командою. Наше завдання – успішно пройти період трансформації та зробити внесок у побудову сильної економіки України», – запевнив Сімеон Дянков.

Альфа-Банк після війни має замінити власників, які через західні санкції проти російських бізнесменів втратили бездоганну ділову репутацію, повідомляла перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Міністерство фінансів США та міністерство закордонних справ Великобританії заявили, що український Альфа-Банк є окремою юридичною особою, яка не має відношення до російського банку та не підпадає під санкції. Хоча персональні санкції застосовані до його акціонерів.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу