Арешти рахунків боржників і їх розблокування будуть відбуватись автоматично
Парламент погодив обов’язковий автоматизований арешт коштів боржників на банківських рахунках і автоматичне зняття арешту після сплати боргу.
Верховна Рада 20 листопада ухвалила в першому читанні законопроєкт №9363 «Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження».
Цей урядовий документ підтримав 271 народний депутат.
Серед іншого, запропоновані проєктом закону зміни передбачають:
- автоматизований арешт коштів боржників на рахунках у банках та інших фінансових установах;
- обов’язкове підключення банків та інших фінансових установ до інформаційної взаємодії;
- запровадження автоматичної взаємодії між Єдиним реєстром боржників та іншими реєстрами з метою недопущення відчуження боржником майна;
- автоматизоване виключення відомостей про громадянина з Єдиного реєстру боржників та зняття арешту з коштів на його рахунках у разі погашення заборгованості;
- автоматизоване формування довідки про наявність/відсутність відомостей про людину в Єдиному реєстрі боржників;
- поновлення виконавчого провадження у разі повторного пред’явлення виконавчого документа, а не відкриття нового.
Законопроект був поданий ще у червні 2023 року за ініціативою Міністерства юстиції. За чинним законодавством, виконавець не може зняти арешт з рахунків, допоки не закрито з винесенням відповідної постанови виконавче провадження. Тому нерідко виникає ситуація, що штраф сплачено, але арешт діє, і людина не може вчиняти ніяких дій зі своїм майном.
У підсумку людина зможе сплатити свій борг і забути про нього, буде виключена з Реєстру боржників без фізичних походів до Державної виконавчої служби і без необхідності очікувати постанову виконавця про зняття арешту, повідомила Судово-юридична газета.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини