Банки ускладнили умови агрокредитування

Банки ускладнили умови агрокредитування

Аграріям тепер складніше отримати кредит, оскільки банки перестали розуміти, хто в змозі повернути їм борг

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Фінансування аграріїв в умовах карантину: кредитувати не можна заморозити», проведеного «Фінансовим клубом».

«Як і колеги, ми дещо посилили підходи ризик-менеджменту. Ми керуємо грошима і хочемо давати їх тоді, коли розуміємо, що вони повернуться. Поки це виражається не в посиленні підходів і процедур з нашого боку», – сказав виконавчий директор напрямку корпоративного бізнесу та МСБ Кредобанку Євген Заіграєв.

Банкір розповів, як саме змінилися їхні продукти для аграріїв.

«Зараз Кредобанк намагається уникати бланкового фінансування, намагається уникати фінансування під майбутній врожай, поки не працюємо з аграрними розписками. Ми більш уважно дивимося на застави, хоча це й зараз може бути вживана техніка», – пояснив він.

Його колеги підтверджують посилення відбору. «Через те що маржинальність аграрного бізнесу впала, отримати новий кредит в банку складно. Банки продовжують фінансувати, але ми скрупульозно ставимося до фінансового аналізу в поточній ситуації», – зазначив директор департаменту корпоративного бізнесу Укргазбанку Олександр Існюк.

За його словами, вартість ресурсів зросла за місяць-півтора на 2-3%. «Це свій ефект наклало на кредитування, тому ставки пішли трохи вгору», – сказав пан Існюк.

Заступниця голови правління банку «Львів» Наталія Осадчій підкреслює, що продовжувати бланкове кредитування було б нелогічним в нових умовах. «Ми продовжуємо кредитувати агроклієнтів, але не можу сказати, що на повну силу. Навіть не 10% «сили». Якщо говорити про початок квітня, то ми видали тільки сім кредитів. Є ще 20 заявок – переважно поточні клієнти, є й нові», – зазначила вона.

«Ми продовжуємо працювати з фінансовими аграрними розписками. Напередодні відкриття ринку землі це досить цікавий інструмент і найменш ризикований серед усіх наших продуктів», – вважає голова правління банку «Альянс» Юлія Фролова.

Частина клієнтів тепер не можуть взяти кредит через падіння своїх доходів.

«Гроші для аграріїв менш доступні, тому що їхнє фінансове становище могло погіршитися. Але я впевнений, що посівну, а потім – збиральну кампанію вони подужають разом з банками», – підкреслив Євген Заіграєв.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь