Банкіри не очікують перерозподілу сил в бізнес-сегменті
Вже в середині 2022 року кількість відкритих нових рахунків в приватних банках повернулася до довоєнного рівня.
Про це розповіли банкіри в рамках проєкту «25 провідних банків України під час війни».
Банки, які оперативно відновили комунікацію з бізнес-клієнтами після першого шоку в лютому, не тільки зберегли клієнтську базу, але навіть наростили її. За словами членкині правління Ощадбанку, відповідальної за мікро-, малий та середній бізнес, Наталі Буткової-Вітвіцької, за дев’ять місяців 2022 року Ощадбанк у сегменті ММСБ залучив на обслуговування понад 17 тис. нових клієнтів, що з урахуванням втрати бізнесу на територіях у зоні бойових дій відповідає динаміці 2021 року.
Член правління ПриватБанку Євген Заіграєв розповів, що в березні – квітні спостерігалося значне зниження бізнес-активності. «Але зараз кількість активних клієнтів, які мали операції за пів року з квітня до вересня, вже перевищила показники аналогічного періоду 2021-го», – підрахував він.
Проте банкіри не вважають, що наявні процеси міграції клієнтів призведуть до перерозподілу сил на ринку: банки з приватним капіталом також активно залучали бізнес на обслуговування під час війни. «Як і під час попередніх криз, велика кількість клієнтів обрала ОТП Банк як основний банк для свого бізнесу, – розповіла директорка департаменту корпоративних продажів малому та середньому бізнесу ОТП Банку Ольга Волкова. – Кількість відкритих нових поточних рахунків збільшилась із початку війни більш ніж на 10%, водночас велика частина нових клієнтів приходить за рекомендацією своїх партнерів – чинних клієнтів банку».
За словами начальника департаменту маркетингу Укрсиббанку Мар’яна Хомина, найменша кількість клієнтів після початку повномасштабного вторгнення була залучена в березні, але з червня ситуація стабілізувалася, і в середині жовтня їх кількість сягала 70% від рівня лютого 2022 року. «Найбільший спад в сегменті МСБ спостерігався в травні, але вже у вересні активність наших клієнтів зросла на 1,3% порівняно з вереснем 2021-го», – додав Мар’ян Хомин.
Щоб втримати наявних клієнтів та зберегти їхню лояльність, банки переглядали умови надання послуг. Наприклад, ПриватБанк в березні – квітні запровадив низку заходів з адресного зниження тарифів. Ощадбанк з початку воєнного стану знизив комісію за проведення платежів у післяопераційний час до рівня операційного часу, зменшив вартість переказів на паперових носіях і переказів за допомогою систем дистанційного обслуговування, а в регіонах, в яких відбувалися бойові дії, скасував комісію за внесення готівки. А Укрсиббанк для підтримки бізнесу обнулив на півтора місяця комісії за видачу готівки з поточних рахунків, комісії за проведення розрахунків та абонплату за торговельним еквайрингом.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини