Аграрії шукають шляхи зниження собівартості продукції
Одна з причин – тотальне здорожчання ресурсів, в тому числі фінансових.
Про таку тенденцію розповіла голова правління Банку Альянс Юлія Фролова у проєкті «25 провідних банків України під час війни».
Головний тренд сьогодення як серед більшості банків, так і серед клієнтів-аграріїв – зважена поміркованість. Клієнти в умовах невизначеності та тотального здорожчання ресурсів обирають шлях зниження собівартості виробництва. «Вимушена короткострокова економія суттєво не погіршить натуральні показники виробництва в агрогалузі, але дасть можливість здешевити одиницю продукції. Це, своєю чергою, допоможе знизити потребу в зовнішньому фінансуванні», – вважає Юлія Фролова
На її думку, аграрії стали більш стриманими у залученні коштів на другорядні потреби. У результаті попит на агрокредити однозначно скоротився, порівняно з довоєнним періодом. «Наприклад, суттєво скоротився попит на інвестиційні кредити, а також змінилися цільові потреби таких запитів. Основна потреба зараз у довгостроковому фінансуванні – це фінансування придбання логістичних інструментів та потужностей для зберігання», – уточнила топменеджерка.
Ще однією тенденцією кінця 2022 року стало масове звернення клієнтів до банків із проханням лонгації кредитних договорів. «Наш банк надає аграріям можливість адаптації графіка погашення кредиту, реструктуризації та лонгації договорів, рефінансування, заміни застави чи зниження коефіцієнта покриття заставою. Такі кроки не тільки дадуть змогу здійснювати необхідне обслуговування кредитів, а й вирішать питання фінансування посівної кампанії 2023 року», – вважає Юлія Фролова.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини