Банки почали надавати клієнтським рахункам номера IBAN
В Україні стартувало введення міжнародного номера банківського рахунку.
З 5 серпня в Україні почалося введення міжнародного номера банківського рахунку IBAN відповідно до вимог стандарту ISO 13616. Старі номери рахунків клієнтів українські банки повинні змінювати на IBAN зі збереженням діючого номера аналітичного обліку.
У період з 5 серпня по 31 жовтня грошові перекази можуть проводитися або з використанням IBAN, або з використанням старих реквізитів. Але з 1 листопада перекази в національній та іноземних валютах, зокрема транскордонні, будуть можливі тільки при використанні IBAN. Зазначимо, що номери платіжних карт не змінюються, а карти залишаються робочими.
За стандартом IBAN номер рахунку складається з 29 букв і цифр, викладених в такій послідовності:
код України - UA - 2 букви;
контрольний розряд - 2 цифри;
код банку - 6 цифр;
рахунок - довжина номера рахунку не є фіксованою (до 31 жовтня 2019 року - від 5 до 14 символів, з 1 листопада 2019 року - від 5 до 19 символів).
З 5 серпня по 31 жовтня клієнти банків в документах на переказ коштів можуть заповнювати реквізити «Код банку» і «Рахунок» в будь-яких варіаціях. У разі заповнення номера рахунку за стандартом IBAN, в реквізиті «Код банку платника/одержувача» вказується нуль.
Банки в цей період повинні приймати обидва види платежів.
Введення IBAN дозволить гармонізувати українське платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованої модернізації системи електронних платежів Національного банку. Завдяки стандарту IBAN клієнти банків зможуть уникнути помилок в реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах (більше не треба буде вказувати МФО та ЄДРПОУ банку одержувача/відправника платежу).
НБУ планує введення стандарту IBAN для платежів з використанням QR-кодів.
Подписывайтесь на новости FinClub в Telegram, Viber, Twitter и Facebook.
Приклад рахунку IBAN:
ТОП-новини