Банки вже не можуть конкурувати високими ставками за депозитами
Спред дохідностей на ринку настільки звузився, що банки вже не можуть конкурувати ставками.
Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Вплив карантину на «заощадливі» звички українців», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».
«Ставки між банками стали більш однорідними, майже зрівнялися. Ще п’ять років тому вони відрізнялися навіть в рази, різниця між ставками була досить суттєвою. Зараз різниця – 2-3%. Це незначні коливання між банками. Між лідерами взагалі вже різниця в десяті відсотка», – розповів заступник голови правління Ощадбанку Антон Тютюн.
Головна експертка управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Олена Тригуб підтверджує, що знайти «високу ставку» майже неможливо. «Ми не спостерігаємо двозначних ставок за депозитами. Хіба що коли клієнти пролонговують свої депозити і банк пропонує додаткові бонуси, тоді ставка може вийти за межі 10% річних. Але таких випадків небагато», – каже вона.
В умовах низьких відсоткових ставок репутація банку виходить на перше місце, додає пані Тригуб.
Заступник голови правління Банку Форвард Андрій Прусов бачить зсув фокусу на надійність банку.
«І це видно навіть зі статистики НБУ, що найбільше зростають портфелі в державних банках. Більшість людей сподіваються не тільки «перемістити свій достаток у часі», а ще й щось заробити. І коли зменшується різниця між ставками, тому що ставки усі йдуть вниз, люди думають, чи варто обирати між банками, якщо така мала різниця? Різниця вже не вартує експериментів, і більшість грошей вже йдуть в банки, до яких не виникає питань стосовно надійності – до державних банків. І тоді виникає питання, а які ж чинники впливу на довіру є у нас (у приватних банків. – Ред.)», – сказав банкір.
Державні банки пропонують конкурувати сервісами. «Це добре (зниження ставок. – Ред.). Це означає, що банки більше конкурують рівнем сервісу, онлайну», – пояснив Антон Тютюн.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини