БЕБ знищило нелегальний криптообмінник

БЕБ знищило нелегальний криптообмінник

Бюро економічної безпеки у Львівській області викрило фінкомпанію, що нелегально обмінювала криптовалюту.

Львівські детективи БЕБ спільно з кіберфахівцями СБУ викрили фінансову компанію, через яку конвертували віртуальні активи у гривню, а також виводили кошти у готівку.

Правоохоронці виявили групу осіб, які організували незаконну діяльність низки обмінних пунктів. Тіньові конвертаційні послуги здійснювалися під прикриттям ліцензії фінансової компанії.

Заявки на обмін криптовалюти у готівку особи отримували у телеграм-боті. Надалі замовнику надходило смс повідомлення з адресою обмінника та паролем, який необхідно було повідомити при обміні.

Також за участі власників згаданих обмінних пунктів відбувався обмін грошових коштів на віртуальні активи за схемою “особа-особі”. Замовнику послуги надавалися реквізити української картки, а переказ віртуальних активів здійснювався з електронного гаманця обмінника на електронний гаманець замовника та у зворотному напрямку.

Такі операції проводились без відповідних дозволів Національного банку та без відображення в бухгалтерському й податковому обліках.

Детективи БЕБ провели 11 обшуків, під час яких вилучили необліковану готівку в гривні та іноземній валюті в еквіваленті орієнтовно 13 млн грн, а також п’ять холодних ключів до криптогаманців, мобільні телефони, ноутбуки та чорнову документацію, що підтверджує незаконну діяльність.

Ухвалами суду накладено арешт на віртуальні активи в сумі майже 28,5 млн грн в еквіваленті, які зберігаються на одній із відомих криптобірж.

Окрім того, причетні особи здійснювали вивід віртуальних активів через підсанкційну російську платформу.

Наразі досудове розслідування за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 220-2, та ч. 2 ст. 212 Кримінального кодексу триває.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу