Без цифровізації ветеранам складно довести участь у війни

Без цифровізації ветеранам складно довести участь у війни

Ветеранам мають оцифрувати документи, які доводять їхній офіційний статус, оскільки зараз це занадто забюрократизований процес.

Про цю проблему розповіли учасники круглого столу «Ветеранські бізнеси: як українські банки підтримують наших захисників», проведеного «Фінансовим клубом».

«Головна проблема ветеранів, коли вони йдуть до банку, – що їм кажуть принести документ, що ти ветеран. Але не кажуть, який саме потрібен документ. А це вбиває продукт, який банк створює для ветеранів. Ця система має бути максимально простою. 40% проблем, про які казала асоціація ветеранів, – це документообіг. І у ветеранів виникає думка, що це спеціально робиться так, щоб ніхто нічого не зміг отримати», – заявив голова правління банку «Глобус» Сергій Мамедов.

Директор департаменту продажів ММСБ Ощадбанку Юрій Войчак каже, що вони також задавалися питанням, як ідентифікувати ветерана і який документ в нього витребувати, щоб довести, що він ветеран. «У нас була ідея, що він має обов’язково принести витяг з державного реєстру ветеранів України. Але як цей витяг отримати? Виявляється, треба піти в ЦНАП і протягом 10 днів, до двох тижнів, за запитом тобі цей витяг прийде. Тільки так і більше ніяк. А може і не прийти», – зазначив Юрій Войчак.

І це стає проблемою обслуговування ветеранів, коли ветеран не може підтвердити, що він ветеран. «І ми вирішили, що для нас буде достатньо будь-якого документу, який ветеран може показати на підтвердження свого статусу: посвідчення, довідка тощо. І ми почали обслуговувати клієнтів», – сказав Юрій Войчак.

Через пів року Ощадбанк вирішив перевірити, чи не були ветерани-позичальники фейковими. «Це питання більше не до ветеранів, а до внутрішніх наших процесів, як ми це моніторимо. Я на вибірку взяв 10% всіх клієнтів, які відкрили рахунки і взяли кредит, і попросив показати мені документи, які показували клієнти, за якими їх ідентифікували як ветеранів. 99% були документами, які підтверджували, що то були ветерани. Тобто клієнти виявилися сумлінними. Тому ми не вимагаємо цей витяг. Якщо приніс, то окей, якщо не приніс, то візьмемо інший документ», – розповів банкір.

«Тому в нас простіше – у нас показують посвідчення учасника бойових дій», – каже Сергій Мамедов.

Щоб вирішити цю проблему, потрібно оцифрувати доступ до реєстру ветеранів. «Гарним рішенням було б, якщо б в «Дії» можна було підтягнути учасника бойових дій або принаймні цю довідку ветерана замовити через «Дію», – радить Юрій Войчак.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь