Бізнес-омбудсмен отримав рекордну кількість скарг на держоргани
У квітні-червні 2021 року Рада бізнес-омбудсмена отримала 531 скаргу на порушення державних органів, що на 25% більше, ніж в І кварталі 2021 року та на 38% більше, ніж в ІІ кварталі 2020 року.
Про це повідомили в Раді бізнес-омбудсмена.
Установа завершила розслідування 287 справ та допомогла бізнесу повернути і заощадити 94 млн. грн.
Чотири проблеми становили 85% звернень бізнесу:
-
Податкові питання. Дві третини (65%) скарг бізнесу стосувалися податкових питань: невиконання судових рішень з реєстрації податкових накладних (115 скарг), блокування податкових накладних (71), оскарження результатів податкових перевірок (46), включення до переліків ризикових платників податків (41), кримінальні справи з податкових питань (20). У порівнянні з І кварталом 2021 року підприємці більше скаржилися на блокування податкових накладних (+58%), включення до переліків ризикових платників податків (+58%) та безпідставно відкриті кримінальні справи з податкових питань (20). Найбільше зросла кількість скарг щодо невиконання судових рішень з реєстрації податкових накладних (+102%).
-
Скарги на порушення правоохоронців. Підприємці скаржилися на процесуальні порушення та бездіяльність Національної поліції (32), органів прокуратури (16) та Служби безпеки України (9). Кількість скарг підприємців на порушення Нацполіції та органів прокуратури дещо скоротилася порівняно з I кварталом 2021 року, але збільшилася порівняно з II кварталом 2020 року. На СБУ підприємці скаржилися більше: як проти I кварталу 2021 року (+13%), так і проти II кварталу 2020 року (+29%).
-
Скарги на порушення державних регуляторів. Загальна кількість скарг щодо дій державних регуляторів збільшилася (+44%) проти II кварталу 2020 року. Водночас, кількість скарг на зловживання державних регуляторів значно зменшилася проти I кварталу 2021 року (+32%). Зокрема, кількість скарг щодо дій ДАБІ, реформування якої триває вже понад рік, зменшилася втричі.
-
Скарги на порушення органів місцевого самоврядування. Кількість звернень щодо місцевих органів влади значно збільшилася: подвоїлася проти I кварталу 2021 року та майже потроїлася проти II кварталу 2020 року. Зокрема, випадки зловживань стосувалися видачі дозволів та виділення земельних ділянок, що є сферою відповідальності органів місцевого самоврядування.
Державні органи виконали 88% індивідуальних рекомендації РБО та дві системні рекомендації.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини