
Ексголова ДФС Насіров став сапером у Сирського перед винесенням вироку
Колишній очільник Державної фіскальної служби України Роман Насіров добровільно мобілізувався до ЗСУ на етапі судових дебатів по його справі.
Про це повідомила громадська організація Transparency International Ukraine.
9 квітня обвинувачений не з’явився на засідання Вищого антикорупційного суду. Його захист пояснив відсутність тим, що Насіров був мобілізований до лав ЗСУ та не має можливості прибути до суду, наголосивши, що це рішення він ухвалив добровільно. На цій підставі адвокат Костянтин Дорошенко подав клопотання про зупинення провадження.
Втім, прокурорка виступила проти цього, зазначивши, що спершу необхідно викликати Насірова до суду, а також нагадала, що він має можливість долучитися до засідань дистанційно.
Суд вирішив відкласти розгляд, щоб зібрати додаткову інформацію. Наступне засідання призначене на 11 квітня.
За даними Автомайдану, Роман Насіров мобілізувався до військової частини А0139. У вч А0139 дислокується інженерно-саперна рота 101-ї окремої бригади охорони ГШ ЗСУ ім. генерал-полковника Генадія Воробйова – зʼєднання у складі Збройних Сил України, яке підпорядковується безпосередньо Головнокомандувачу та Генеральному штабу Збройних сил України, що знаходиться в місті Києві.
Це елітна інженерно-саперна рота, підпорядкована напряму головнокомандувачу ЗСУ Олександру Сирському.
"Це не просто якийсь там підрозділ. Фактично — це особиста бригада головнокомандувача Сирського. Чи могли в такому підрозділі не знати, кого саме вони беруть до себе на службу? І чому фігурант справи про 2 млрд збитків та 722 млн хабара опинився саме там?" – повідомили в ГО "Автомайдан".
Згідно документів, які є в "Укрінформу", Насіров пройшов ВЛК 30 січня, а 7 квітня був призначений на посаду сапера 1 інженерно-саперного відділення роти групи інженерного забезпечення.
Щомісячний оклад Насірова становитиме 2640 грн. Водночас він щомісяця отримуватиме премію "за особливий внесок у загальні результати служби" у розмірі 578% від посадового окладу і 65% надбавку за особливості проходження служби. Таким чином, його щомісячна зарплата становитиме 19 615 грн.
Як зазначили у Transparency International, справа Романа Насірова вже на завершальній стадії — судових дебатів. У процесі вже виступила прокурорка, а також розпочав свій виступ інший обвинувачений. Далі слово мали надати самому Насірову та його адвокатам. Після цього обвинувачені мали виступити з останнім словом, після чого суд мав перейти до винесення вироку.
Центр протидії корупції уточнює, що у випадку, якщо провадження щодо мобілізованого обвинуваченого зупиняється, строк давності притягнення до відповідальності продовжує спливати.
Тоді як строк давності щодо справи Насірова спливає у 2026 році, що може стати підставою для звільнення його та інших фігурантів від кримінальної відповідальності.
2 березня 2017 року Насірова затримали в лікарні Феофанія в рамках розслідування «газової справи», пов’язаної з народним депутатом Олександром Онищенком.
Згідно з даними НАБУ, у період із травня 2015 по березень 2016 року голова ДФС ухвалив низку необґрунтованих і незаконних рішень про відтерміновування сум платежів із рентної плати за користування надрами, задіяними в так званій «газовій схемі Онищенка», що завдало державі збитків на 2,019 млрд грн.
Крім того, Романа Насірова звинувачують в отриманні хабаря в розмірі 722 млн грн за позитивне рішення щодо відшкодування ПДВ агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка.
24 травня 2024 року пресслужба ВАКС повідомила, що за Насірова внесли заставу в 55 млн гривень. Його випустили з-під варти після 1,5 року в СІЗО.
У травні минулого року парламент дозволив звільняти засуджених від відбування покарання в обмін на проходження контрактної військової служби, однак позбавив такого права топкорупціонерів.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)





ТОП-новини