Бізнес просить податківців посилити контроль на ринку торгівлі електронікою
Із цією пропозицією експерти і представники ринку виступили під час конференції «Детінізація роздрібної торгівлі: нові виклики», організованої Українською Радою Бізнесу.
«Зараз електроніку незаконно продають без фіскального чека навіть біля урядового кварталу. Нещодавно моя родичка придбала мобільний телефон в ТРЦ «Глобус», в ТОВці з чеком, але не фіскальним. Такого не повинно бути, особливо у центрі великих міст», – заявив генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України Юрій Пероганич.
Генеральний директор компанії ««Інтертоп Україна», голова комітету ЄБА Сергій Бадритдінов помітив «за останні три місяці дуже великі результати по відбілюванню продукції» на ринку електроніки, але проблеми все ще залишаються. Зокрема, продавці не використовують ПРРО. «Як це можна вирішити? Напевно, робити лотерею фіскальних чеків. Потрібно заохочувати людей повідомляти, що їм не дали чек. Якщо взяти будь-який великий ТРЦ, то 50% торговців – це дроблення на ФОПи», – зазначив Сергій Бадритдінов, повідомляє «Фінансовий клуб».
З цього дроблення бізнесу витікає друга проблема – низькі офіційні заробітні плати. «50% дробляться і платять мінімальні зарплати. Із цим треба боротися прозорістю, коли ми будемо показувати середню зарплату по галузях. Третя велика проблема – пільгування міжнародних посилок, що викривляє конкуренцію на українському ринку», – наголосив Сергій Бадритдінов.
«Є проблема дроблення бізнесу на ФОПи, – підтверджує генеральний директор компанії «АСБІС Україна» Віталій Мельниченко. – Як тільки з’явилась увага до цього бізнесу, «схемники» почали займатися «скрутками» – намагаються на контрабандну продукцію видавати фіскальні чеки. Це велика проблема, яка з’явилась нещодавно на ринку».
Заступник голови Державної податкової служби Євген Сокур розповів, що в сфері торгівлі електронікою вони виявили взаємопов’язаність мереж ФОПів із окремими торговельними марками. З допомогою ФОПів вони ухиляються від сплати ПДВ. «Йдеться про 250 млн грн. Відпрацьовано перші три компанії. Одна з компаній мала 105 ФОПів. Ми їх «об’єднали» під одну торговельну марку, зробили дослідження і передали дані до Бюро економічної безпеки», – сказав Євген Сокур.
Правоохоронцям не вистачає ресурсів для перевірки усіх підозрілих продавців, тому «білі» компанії могли б допомогти із наведенням ладу на ринку. «ДПС може отримати скаргу від споживача на те, що товар продається без чека, і відреагувати на неї. У вас є достатній потенціал для цього і зацікавленість в цьому. Зробіть нормальну, прозору, чесну співпрацю з податковою, і я переконаний, що результати будуть набагато кращими», – порекомендував голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини