Борг по ЄСВ не скасовує спрощене оподаткування ФОПів

Борг по ЄСВ не скасовує спрощене оподаткування ФОПів

Державна податкова служба дала роз’яснення щодо заборгованості фізичних осіб-підприємців зі сплати єдиного соціального внеску.

Про це повідомляється в офіційному віснику Державної фіскальної служби.

Зазначається, що заборгованість зі сплати ЄСВ не є причиною переведення зі спрощеної системи оподаткування (яка передбачає сплату лише одного податку та збору та не передбачає ведення складної бухгалтерської звітності) на загальну (яка передбачає складну систему звітності та сплату багатьох податків).

Фізична особа - підприємець — платник єдиного податку, у разі наявності у неї податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів зобов’язана перейти на сплату інших податків і зборів, в останній день другого із двох послідовних кварталів.

У випадку якщо платник не сплачує податковий борг чи не здійснює такий перехід самостійно, контролюючий орган має право виключити його з реєстру платників єдиного податку.

«Тобто борг із сплати ЄСВ не є податковим боргом і не є підставою для виключення такого платника з реєстру платників єдиного податку. Але розстрочення та відстрочення сум заборгованості із ЄСВ не передбачено, а заборгованість не підлягає списанню», повідомляють у ДПС.

Фактична відсутність покарання за несплату ЄСВ можлива через трактування цього платежу: на відміну від єдиного податку, який сплачують ФОПи, ЄСВ є внеском, тобто на нього не поширюється поняття «податковий борг».

Податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Єдиний соціальний внесок — це платіж, який сплачується до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування. Підприємці та самозайняті особи сплачують цей платіж із мінімальної зарплати за себе.

За найманих осіб такий платіж сплачує роботодавець. Його розмір складає 22% від фонду оплати праці працівника.

Зазначимо, що ФОПам необхідно сплатити ЄСВ за останній квартал 2019 року до 17 січня. У разі несвоєчасної сплати виникає борг.

Нагадаємо, Верховна Рада 16 січня підняла ліміти максимально допустимого доходу за рік, який можуть мати ФОПи.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь