British Petroleum отримала $24 мільярди збитку через вихід з «Роснєфті»

British Petroleum отримала $24 мільярди збитку через вихід з «Роснєфті»

Британська нафтогазова компанія British Petroleum (ВР) задекларувала $24 мільярди збитків за перший квартал року. Причиною стало рішення компанії вийти з акціонерів «Роснєфті».

Про це повідомляє Інтерфакс.

British Petroleum володіла 19,75% акцій «Роснєфті», а 28 лютого рада директорів оголосила, що компанія вийде з акціонерного капіталу російської «Роснєфті».

Акції BP сьогодні зросли на 2,91%, з початку року – на 14,8%.

Згідно зі звітністю компанії, сума квартального збитку включає $13,5 млрд списання справедливої вартості чистих інвестицій, $11,1 млрд – доподатковий збиток за сумами, раніше включеними до загального доходу (збиток виник переважно через збитки від курсових різниць, накопичених з початкової дати інвестиції в 2013 році до 27 лютого 2022 року).

Ці витрати частково компенсуються за рахунок частки прибутку «Роснєфті» у розмірі $500 млн, що припадав на частку ВР до 27 лютого.

Крім того, результати ВР за перший квартал скориговані на $1,5 млрд, які включають доподатковий збиток від інших підприємств із «Роснєфті» та на $1,1 млрд відкладених податкових зобов'язань.

ВР вказує, що у зв'язку з рішенням вийти з інших підрозділів «Роснєфті» в росії коригуючі статті результатів за перший квартал 2022 року також включають витрати у розмірі $1,5 млрд. Це включає $1 млрд до оподаткування, що становлять знецінення балансової вартості цих підприємств, і ще $0,5 млрд. збитків від курсових різниць, які були відображені безпосередньо в капіталі з дати початкових інвестицій, які також були перенесені до звіту про прибутки та збитки.

Також ВР скоригувала свої результати на $1,1 млрд відкладеного податкового зобов'язання, що включає податок на частку ВР у нерозподіленому прибутку «Роснєфті».

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу