Через інфляцію українці стали брати більші кредити

Через інфляцію українці стали брати більші кредити

У споживчому кредитуванні спостерігається тенденція до зростання середніх сум кредитів.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Споживче кредитування в Україні – 2025: нові можливості для зростання», організованого «Фінансовим клубом».

За словами директора з розвитку роздрібного та мікробізнесу ТАСкомбанку Олександра Репяха, середній чек у банку в офлайн-каналі становить 90-100 тис. грн, що є хорошим показником на ринку.

«В онлайні середній чек становить близько 20 тис. грн. Якщо дивитися на конкурентів, у ПУМБ середній чек – близько 15 тис. грн, у Райффайзен Банку – до 40 тис. грн», – розповів банкір.

ТАСкомбанк планує ще більше наростити обсяги за рахунок нового продукту для лояльних клієнтів – кредитів від 500 тис. грн до 1 млн грн. «Новий продукт буде пропонуватися нашим зарплатним клієнтам, тим, кого ми залучили через корпоративний канал, а також тим, хто вже брав у нас кредити», – зазначив Олександр Репях.

В ОТП Банку також фіксують збільшення середніх сум кредитів. «Якщо до повномасштабного вторгнення клієнт міг закрити потребу в ремонті в середньому за 200 тис. грн, то зараз ці суми зросли у 2-2,5 раза», – розповів начальник управління розвитку карткового бізнесу та перехресних продажів ОТП Банку Євген Грубий.

За його словами, клієнти беруть споживчі кредити на різні цілі. «Так само, як і у випадку з вживаними автомобілями, ми можемо кредитувати іпотеку на рівні кеш-кредиту – якщо не вистачає коштів на купівлю, ремонт квартири або придбання паркомісця. Ліміт за кеш-кредитами у нас становить до 1 млн грн – цього, в принципі, достатньо», – зазначив Євген Грубий.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь