Через карантин вже дорожчають кредити

Через карантин вже дорожчають кредити

Очікувана в поточному році рецесія української економіки і підвищення банківських ризиків внаслідок затягування карантину автоматично зробить дорожчими кредитні ресурси для бізнесу

Про це заявили банкіри під час онлайн-трансляції дискусії «Які пільги отримують позичальники під час всеукраїнського карантину?», організованої «Фінансовим клубом».

«Ставки підвищуватимуться, тому що наші прогнози на цей рік, що ми незабаром побачимо облікову ставку НБУ в 8%, точно будуть переглянуті», – заявила голова правління Альфа-Банку Вікторія Михайльо.

Банки вже почали переглядати ставки за своїми кредитними продуктами.

«ТАСкомбанк вирішив і далі кредитувати бізнес, однак ми розуміємо, що в довгостроковій перспективі можуть бути певні ризики. Тому на кредити на термін від 180 днів трохи підвищили ставки на 1-2%», – розповів заступник голови правління ТАСкомбанку Сергій Бочаров.

Він зазначив, що якщо під час кредитних канікул відбувається реструктуризація поновлюваних кредитних ліній на терміни понад 180 днів, то ставка підвищується на 1-2 процентних пункти.

Надалі підвищення буде більш істотним, якщо ситуація в економіці погіршиться.

«Якщо ситуація буде ускладнюватися і держава обмежить банки у підвищенні кредитних ставок, а ризики зростатимуть, то індивідуально з клієнтами будемо підписувати договірні відносини і проводити реструктуризацію на договірних відносинах, – повідомив Сергій Бочаров. – Хочу бути чесним з клієнтами: якщо це буде затягуватися, ми будемо змушені за кредитами підвищувати процентні ставки не на 1-2%, а вище».

Заступник голови правління ПУМБ Артур Загородников також вважає, що банки, які продовжують кредитувати, повинні більш уважно зберігати баланс власної ліквідності та поточних ризиків.

«Безумовно, кредитні ставки у банків у нових умовах можуть відрізнятися. Деякі банки вже переглядають пропозиції для бізнесу, особливо за новими проектами. При цьому важливо дотримуватися вимог антикризового законодавства про заборону підвищення процентних ставок за діючими договорами. І тут важливо зберігати баланс, виходячи з розуміння ліквідності кожного банку і бажання розвивати бізнес «всередині себе», – розповів він.

Перша заступниця голови правління банку «Глобус» Олена Дмитрієва відзначає, що її установа поки ставки не планує збільшувати. «Ми підвищили вимоги до початкового внеску – працюємо від 40%. І маржа дозволяє кредитувати на тих умовах, що були раніше», – сказала вона.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь