Через загрозу штрафу підприємства найняли 123 тис. робітників

Через загрозу штрафу підприємства найняли 123 тис. робітників

Державна служба праці проведе перевірки на наявність неоформлених працівників у сфері будівництва, сільського господарства і транспорту та кур’єрської діяльності.

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов.

«Боротьба із тіньовою зайнятістю. Перші результати. П'ята частина усіх зайнятих українців працюють без трудової. Це ризик - для працівника залишитися без грошей та компенсацій (при травмі, наприклад), а для роботодавця - отримати штраф до 141 тис грн», - написав він у Facebook.

За його словами, у січні Держслужба праці провела роз’яснювальну кампанію для підприємств у сфері торгівлі, тимчасового розміщення та громадського харчування. Всього інспектори служби відвідали понад 184 підприємств.

«Виявили 315 суб`єктів, які здійснювали господарську діяльність без державної реєстрації та використовували незадекларовану працю. Тобто цих підприємств не існує, але люди там працювали», - зазначив Милованов.

При цьому офіційно оформленими співробітниками в цій сфері виявилися 123 тисячі осіб.

«Зараз йде інспекційна кампанія - коли інспектори вже не роз`яснюють, а штрафують тих, хто так і не упорядкував трудові відносини з найманими працівниками. Далі будуть рейди по підприємствам будівельної галузі, сільського господарства, транспорту. Ми повинні дати українцям можливість працювати легально і отримувати за це гідну зарплату», - пише міністр.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що Кабінет міністрів має намір цього року створити 200 тис. нових легальних робочих місць, а за 5 років - 1 млн.

«Мета нашого уряду на 2020 рік - це плюс 200 тис. нових легальних робочих місць і скорочення пошуку роботи в середньому з 3,6 до 2 місяців. За 5 років - 1 млн робочих місць», - написав він у Facebook.

За даними очільника уряду, наразі практично кожен 5-й українець працює неофіційно.

«Найчастіше –– у сільському господарстві, оптовій та роздрібній торгівлі, будівництві, транспорті та кур’єрській діяльності. Ці працівники не захищені. Фактично вони безправні у відносинах з роботодавцем», - зазначив він.

Зазначимо, уряд розпочав кампанію з виведення ринку праці з тіні. На це виділено додаткові 500 млн грн у бюджеті Фонду соціального страхування на програми допомоги в працевлаштуванні у 2020 році.

Наразі проводиться інспекційна кампанія - з 10 по 21 лютого. Інспектори перевірятимуть роботодавців, що мають потенційно незадекларованих 4 і більше осіб.

Нагадаємо, за результатами дослідження української економіки 846 млрд грн або 23,8% від офіційного ВВП становлять тіньові операції.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь