Депутати хочуть брати 20 тис. грн за кожного заброньованого працівника

Депутати хочуть брати 20 тис. грн за кожного заброньованого працівника

Про це заявив голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха під час конгресу «Реформа системи публічних фінансів – шлях до відновлення України», організованого за підтримки CIPE.

«Україна в обличчі ІТ-бізнесу втрачає надходження іноземної валюти за рахунок падіння попиту іноземних замовників на послуги українських айтішників. Просто через те, що у своєму виборі закордонний клієнт керується тим, що, найнявши українську команду, завжди є ризик того, що частина цієї команди буде раптово мобілізована. Тому вони обирають менш ризикові опції – польські, угорські, словацькі, чеські, індійські тощо. І ми через те, що не можемо дати передбачуваність бізнесу, втрачаємо валюту», – заявив Дмитро Наталуха, повідомляє FinClub.

За його словами, економічне бронювання не про те, щоб «врятувати когось персонально». «Воно про те, щоб дати передбачуваність бізнесу, щоб він продовжував функціонувати і сплачувати податки», – сказав Дмитро Наталуха.

В парламенті обговорюється можливість економічного бронювання від 20 тис. грн за кожного заброньованого. «В парламенті напрацьовується ініціатива щодо бронювання шляхом сплати щомісячного військового збору за кожну заброньовану особу в розмірі 20 тис. грн на місяць», – повідомив Дмитро Наталуха. Йдеться про додаткову сплату військового збору на таку суму.

Це на рівні середньої заробітної плати по країні, портал Work.ua показує середню заробітну плату в 19 тис. грн, а мінімальне грошове забезпечення військовослужбовця, який не виконує бойове розпорядження, становить 20,1 тис. грн. «Ці три цифри в середньому дають 20 тис. грн», – сказав він.

В Кабміні готується альтернативний варіант – бронювання робітників, які офіційно отримують більше 35 тис. грн. «Є паралельна модель, яка розробляється в Кабміні, яка розробляється в Офісі президента. Вона передбачає бронювання працівників, які отримують мінімально заробітну плату в 35 тис. грн. І для них передбачене автоматичне бронювання», – заявив він.

Директорка Асоціації Software Ukraine Христина Венгриняк звернула увагу на те, що IT-сфера не прив’язана до конкретної території, тому вона потребує стимулів для розвитку в Україні. «Дуже важливо для IT-бізнесу все ж таки вирішити питання з мобілізацією, можливістю бронювання та короткострокових відряджень», – зазначила вона.

В 2023 році IT-галузь показала перше за 13 років падіння (на 8%). «Однією з причин є те, що в українській IT-галузі заброньовано 1-1,5% серед усіх айтівців країни. Це принципово важливо для нас. Ми є експортно орієнтованою галуззю», – каже виконавча директорка Асоціації ІТ-Ukraine Марія Шевчук.

«По системі бронювання роботи ведуться. Сподіваюся, що скоро система запрацює», – додав заступник міністра економіки Олексій Соболев.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь