Держава має підтримати іпотечне кредитування постраждалих українців

Держава має підтримати іпотечне кредитування постраждалих українців

Війна змусить державу переглянути програми бюджетної підтримки іпотеки.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Кредитування бізнесу в умовах воєнного стану», організованого «Фінансовим клубом».

«Ми активно беремо участь у зміні програм кредитування іпотеки для людей, які цього потребують. Створення Укрфінжитла, якому надали 20 млрд грн, програма під 7%, програма під 5% – це все вимагає змін. І суть, і підходи до програм у воєнний і післявоєнний час мають бути іншими», – каже голова правління банку «Глобус» Сергій Мамедов.

Його банк вже готує свої програми. «Ми шукаємо способи, щоб зробити іпотечні програми для тих, хто переїжджає в західні регіони. Щоб ефективно запустити ці програми, потрібно розуміти, яке плече фінансування буде, яка буде державна підтримка. Навіть сьогодні програма іпотеки під 7% не може працювати, тому що проблеми з реєстрами. Хоча попит є, і ми готові допомагати людям в регіонах, в яких працюємо, отримувати житло», – запевняє Сергій Мамедов.

В ТАСкомбанку в пріоритеті кредитування вже майже готового житла. «Наприклад, є на 80-90% побудоване житло на Західній Україні. Ми розуміємо, що їх потрібно докредитувати, щоб вони за місяць – два здали в експлуатацію дім», – вважає голова правління ТАСкомбанку Володимир Дубєй.

Без підтримки відновлення та будівництва нового житла українські біженці не повернуться. «Як зараз можна побудувати житло для переселенців. Як створити умови для людей, щоб вони поверталися із Польщі та Німеччини. Бо крім грошей вони ще мають десь жити», – каже Сергій Мамедов.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь