Державна підтримка сприятиме розвитку лізингу
Банкіри прогнозують зростання зацікавленості бізнесу до цього інструмента.
«Включення компенсацій за лізингом до урядової програми фінансової державної підтримки суб’єктів мікро- та малого бізнесу «Доступні кредити 5-7-9%» та закону «Про державну підтримку сільського господарства України» стане додатковим поштовхом до популяризації лізингових продуктів серед агрокомпаній», – розповів начальник управління лізингу Креді Агріколь Банку Юрій Василенко у проєкті «50 провідних банків України – 2021».
Читайте: Безгрошові відносини
Минулого року портфель лізингу учасників фінансового ринку (банки, лізингові та фінансові компанії) зріс на 36% – до 52,9 млрд грн, хоча обсяг нових угод за підсумками 2020-го становив 32,8 млрд грн, що на 3,8% менше, ніж у 2019-му. «Динаміка лізингових послуг, що надавались лізинговими і фінансовими компаніями, була зростаючою чотири останні роки. Пікові значення було зафіксовано в 2019 році», – розповіла генеральна директорка асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» Марина Масіч.
Лізинг в Україні сьогодні на стадії активного зростання і розвитку, але порівняно з ринками розвинених країн загальна частка лізингу в продажах різних об’єктів істотно менша, ніж, наприклад, в Польщі або Великій Британії. Генеральна директорка лізингової компанії «Альфа-Лізинг Україна» Лариса Власова підрахувала, що проникнення лізингу в Україні становить близько 15%, тоді як в Польщі – 27%, а у Великій Британії – 34%.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини