На ринку бум лізингу для фермерів

На ринку бум лізингу для фермерів

Про це заявили банкіри під час круглого столу «Агрокредитування: як фермерам отримати кошти на посівну», проведеного «Фінансовим клубом».

«Ми бачимо велике стрімке зростання лізингових компаній. Багато гравців зараз на ринку, ми також фінансуємо лізингові угоди», – заявив начальник управління по роботі з клієнтами Кредитвест Банку Місак Арзуманян.

В структурі Групи ОТП компанія «ОТП Лізинг» – це № 1 з фінансування агротехніки, каже керівник альтернативних каналів продажів «АгроФабрика» ОТП Банку Павло Гузирь.

«Лізингові компанії краще працюють з постачальниками сільгосптехніки, у них більше програм, крім «5-7-9%». Є клієнти, які фінансуються у нас, а беруть лізинг в лізинговій компанії. І коли питаєш, «чому береш, якщо там дорожче», то він відповідає, що «взяв за три дні». Швидкість комунікації дуже важлива. І в цьому небанківський фінансовий сектор має перевагу», – визнає Павло Гузирь.

Банки теж можуть бути швидкими в ухваленні рішень, це «не тільки про швидкість, а й про простоту рішення щодо пакета документів, умов фінансування, критеріїв». «Ми даємо лізинг з балансу банку. І ми є лідером по лізинговому портфелю саме серед банків. І, дійсно, великий сектор лізингових компаній є прямими конкурентами», – заявив трайб-лід кредитного трайбу малого бізнесу ПУМБ Роман Клименко.

При цьому лізинг за програмою «5-7-9%» можна взяти під 5%, а інвесткредит – під 7%. «Якщо у клієнта виключно проблема техніки, то йому простіше, швидше і зручніше взяти лізинг. Менший пакет документів, менше вимоги щодо оцінки екологічних, соціальних стандартів, дешевша ставка. Тому ми спостерігаємо певне перетікання інвестиційних кредитів в лізингові угоди і їх збільшення», – констатував Роман Клименко.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь