Аграріїв змусять платити більше податків і дотримуватися ESG-стандартів

Аграріїв змусять платити більше податків і дотримуватися ESG-стандартів

Вимоги до аграріїв будуть збільшуватися як з боку держави, так і міжнародних партнерів.

Про це попередили банкіри під час круглого столу «Агрокредитування: як фермерам отримати кошти на посівну», проведеного «Фінансовим клубом».

Україна потребує коштів на оборону, що змусить аграріїв вийти з податкової «тіні». «Держава намагається збільшити податкову базу і, думаю, вона піде до всіх, в кого є гроші. Не буде жодних виключень. В тому числі до аграріїв, – зазначив трайб-лід кредитного трайбу малого бізнесу ПУМБ Роман Клименко. – Особливо це буде викликом для господарств, які не повною мірою офіційно все роблять, використовують певні інструменти оптимізації. Думаю, також будуть переглянуті ставки і умови оподаткування, тому що державі десь треба брати гроші, і цей виклик буде досить великим».

Другий виклик – дотримання ESG-стандартів в рамках вступу до ЄС. «Велике питання, чи домовляться керівники держави про дотації для такої великої аграрної країни, як Україна, натомість прийнявши зобов’язання впровадження норм екологічного і соціального ведення бізнесу, які знижують рентабельність і погіршують ефективність бізнесу», – впевнений банкір.

«Співпраця з міжнародними донорами запроваджує культуру екологічних стандартів. Всі ці міжнародні імплементації покращать культуру, дадуть новий поштовх для консалтингу ESG. І це позитивно буде впливати на екологію, нові інвестиційні можливості й попит клієнтів на інвесткредити», – заявив начальник управління по роботі з клієнтами Кредитвест Банку Місак Арзуманян.

Керівник альтернативних каналів продажів «АгроФабрика» ОТП Банку Павло Гузирь очікує, що європейські аграрні країни намагатимуться захистити свої ринки. «Будуть ставити запобіжники: і квотами, і ESG-стандартами», – спрогнозував він.

Зрештою, через 2-3 роки у фінансовому секторі це буде загальною вимогою щодо оцінки екологічних і соціальних ризиків клієнта. І бізнеси, які почнуть раніше цей шлях трансформації, виграють і будуть більш адаптовані до нових вимог.

«Програма «5-7-9%» була локомотивом і продовжує бути драйвером фінансування. І вже на законодавчому рівні закріплено, що банк має пройти сертифікацію по оцінці екологічно-соціальних ризиків і запровадити внутрішні процедури. Тому зараз всі клієнти, які фінансуються Агропросперіс Банком, проходять цю оцінку. Хоча були певні заклики «не на часі», але це питання нашої інтеграції у європейське середовище, нашого фінансування, виживання, тому всі це зараз активно впроваджують», – розповів член правління Агропросперіс Банку Сергій Козлов.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь