![Дохідність військових облігацій буде зростати](/media/k2/items/cache/a92bb5a291a1db612c7a340d37433d8a_M.jpg)
Дохідність військових облігацій буде зростати
Економічне мислення інвесторів вимагає більшої ставки за ОВДП для їх купівлі.
Про це розповіли учасники круглого столу «Що буде з курсом гривні», проведеного «Фінансовим клубом».
«Люди перестають довіряти гривні та хочуть на майбутнє зафіксуватися в доларі, і бояться, що долар зростатиме, тому що немає альтернативи. Якщо б ставки за військовими облігаціями були трішечки вище, то, може, несли б гроші і у військові ОВДП. Тому що зараз ставка 10-11% не покриває навіть курсові коливання, які вже відбулися», – розповіла голова правління Альтбанку Надія Воробйова.
Підняття ставки за державними цінними паперами збільшить цікавість до них. «Зараз у нас ставки за ОВДП – це ставки позаминулого року. Щоб забезпечити новий поштовх купівлі ОВДП, треба переглянути ставки», – впевнена голова ради Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.
Дохідність державних облігацій навіть на третину нижче 12-місячної інфляції, яка вже досягла 16,4%. «Державі потрібні гроші. А ставки низькі та не покривають навіть інфляцію», – каже пані Воробйова.
Якщо на початку війни інвестори могли діяти альтруїстично, то зараз прибутковість знову відіграє ключову роль. «Економічні агенти після шоку лютого – березня дедалі більше повертаються до економічної логіки. І вже ми розмовляємо про те, якою має бути доходність військових ОВДП, щоб вони були більш привабливими», – зазначає начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Олексій Блінов.
Зростання дохідності ОДВП зможе допомогти Нацбанку утримати валютний курс гривні. «Підвищення ставки (за ОВДП. – Ред.) може привести до того, що підвищаться ставки і за депозитами. Може статися так, що (українці. – Ред.) не будуть купувати долари, а будуть вже вкладати в гривні в певні інструменти. Це також допоможе втримати курс долара на якомусь рівні», – очікує Надія Воробйова.
Інвестиції фізосіб та юросіб – це «крапля в морі», а основними покупцями ОВДП зараз залишаються банки та Нацбанк. «Банки можуть бути в цій царині більш активними. Не вбиваючи кредитування, просто частину вільної ліквідності релокувати в ОВДП, навіть незважаючи на непривабливі ставки», – закликає експерт Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» Євген Дубогриз.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
![Плануємо посилювати позиції на ринку автокредитування - керівник проєктів ОТП БАНК](/media/k2/items/cache/b4d080303aaf5dca6f1edf8e4860675d_S.jpg)
![Гривня вперше офіційно девальвувала вище 41 грн/$](/media/k2/items/cache/72712f4ce442adf1d527800ce59e2f73_S.jpg)
![Попит на преміальні автомобілі зріс попри війну](/media/k2/items/cache/9d723190f85f58b48ed1c1ef81b7375f_S.jpg)
![Бізнес не купує нові автомобілі, побоюючись їх вилучення військовими](/media/k2/items/cache/ef7192aec5c215597aeeb3811c799771_S.jpg)
![На ринок фінансування автопродажів виходять нові гравці](/media/k2/items/cache/8cc2886b6e78e32fb77e4cb91178904e_S.jpg)
ТОП-новости