ФГВФО стягує через суд кошти з пов'язаних осіб Артем-Банку

ФГВФО стягує через суд кошти з пов'язаних осіб Артем-Банку

Господарський суд Києва частково задовольнив позов Фонду гарантування вкладів до пов’язаних осіб ПАТ «Артем-Банк», присудивши стягнути на користь Фонду 630 тис. грн за справою №910/9833/21.

Ця справа була передана на новий розгляд до суду першої інстанції Касаційним господарським судом у складі Верховного Суду у серпні 2023 року.

За однією з інших справ (№910/4149/21) Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду раніше присудив стягнути з пов’язаних осіб цього банку близько 16 млн грн, повністю задовольнивши позов Фонду.

На сьогодні у судах різних інстанцій розглядається кілька позовів Фонду до пов’язаних осіб цього банку.

Зокрема, 28 травня цей же суд розглядає справу №910/10354/21 – позов Фонду на 29,6 млн грн.

Як встановлено вже під час здійснення ліквідаційної процедури АТ "Артем-Банк", його менеджмент до визнання банку неплатоспроможним ухвалював рішення, на підставі яких в подальшому було здійснено ряд завідомо збиткових операцій.

Зокрема, було ухвалено рішення про інвестування в цінні папери (інвестиційні сертифікати) низької фінансової якості, без проведення належної оцінки ризиків, на значні суми, що прямо суперечило інтересам банку та його кредиторам та у підсумку завдало значних збитків.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу