Фінкомітет Ради намагався ініціювати розслідування по НБУ і ФГВФО
Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики не зміг через відсутність кворуму проголосувати проєкт постанови щодо створення тимчасової слідчої комісії щодо дій керівництва НБУ та ФГВФО в 2014-2019 роках.
Про це повідомив перший заступник голови комітету Ярослав Железняк.
«На комітеті не стало кворуму. Постанову по НБУ перенесли на наступний комітет», - зазначив він.
У проєкті постанови, яку цитує голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін, зазначається, що правління НБУ, проводячи жорстку монетарну політику як у 2019 році та на початку 2020 року, так і починаючи з 2014 року, не забезпечило в межах своїх повноважень підтримання стійких темпів економічного зростання та відновлення кредитування економіки.
При цьому голову НБУ Якова Смолія запрошували в Раду для звіту про діяльність НБУ в умовах коронавірусного карантину, тоді як документ «оцінює» події, починаючи з 2014 року.
«Грошово-кредитна політика, що здійснювалась правлінням Національного банку України, була реакцією із запізненням на суттєві внутрішні та зовнішні негативні події, та її вплив процентної на зростання реального ВВП залишився обмеженим, а висока облікова ставка сприяла значному перетоку фінансових ресурсів у державні боргові зобов’язання», - йдеться в проєкті документу.
Депутати рекомендували взяти до відома доповідь голови Національного банку України про діяльність НБУ.
«Встановити, що грошово-кредитна політика, що реалізовувалась Національним банком України як у 2019 році та на початку 2020 року, так і починаючи з 2014 року, негативно вплинула на економіку країни, зокрема шляхом штучного перетоку значних фінансових ресурсів у піраміду державних боргових зобов’язань, створивши небезпечний дисбаланс в економіці», - йдеться в проєкті документу.
Депутати пропонували утворити тимчасову слідчу комісію Верховної Ради з питань розслідування діяльності керівництва Національного банку України та керівництва Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у 2014-2019 роках.
МВФ вимагає забезпечення постійної незалежності Національного банку України.
Подібну комісію окремі депутати вже пропонували створити восени 2019 року, але тоді це питання зняли з розгляду через підготовку нової програми з МВФ.
Цю програму МВФ затвердив 9 червня 2020 року, вже 11 червня з'явився проєкт цієї постанови.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини