Фінтехи отримають переваги від нових платіжних правил
Небанки та необанки можуть стати головними вигодонабувачами від реформи платіжного ринку.
Про це розповіли учасники круглого столу «Які перспективи відкриває для банків і фінкомпаній закон про платіжні послуги», проведеного «Фінансовим клубом».
«Фінтехи зможуть замкнути на собі весь процес надання послуги. Якщо зараз вони мають бути чи учасниками платіжної системи, чи брати сервіси у банків, то зможуть весь процес надання послуги здійснювати самостійно. За рахунок цього вони стануть більш технологічними, знизять собівартість послуги і отримають можливість дешевше надавати послуги. За рахунок цих змін екосистема зросте і проникнення фінансових, платіжних сервісів значно пошириться», – впевнена заступниця голови правління банку «Глобус» Ганна Довгальська.
Фінтехи неодмінно запропонують банківським клієнтам нові послуги, очікують самі банкіри. «І з’явиться фінтех, який буде пропонувати порівняння умов за кредитами за різними банками, і буде пропонувати найкращі умови. І буде можливість запропонувати збереження коштів на рахунках різних банків. Кінцевий споживач від відкритого банкінгу буде в цілому вигравати», – каже заступник голови правління Банку Форвард Андрій Прусов.
Кількість гравців ринку може подвоїтися. «Кількість небанків, яка зайде на ринок, буде не менше, ніж банків. Тобто ринок подвоїться. І на першому етапі це буде прискорення конкуренції, а на другому і третьому етапах, особливо в 2025 році, всі банки і небанки, і всі фінустанови повинні будуть через встановлені НБУ стандарти відкритих API один одному надавати інформацію», – говорить директор Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЄМА Олександр Карпов.
Із нових гравців, на думку пана Карпова, 20% будуть надавати платіжні послуги, а решта – допоміжні та нефінансові послуги.
«З’явиться нова конкуренція на рівні інтерфейсів, без прив’язки до рахунків чи послуг конкретного банку. Буде новий поштовх в розвитку зокрема і фінтех-компаній, які не перевантажені жорстким масивним банківським регулюванням», – очікує виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.
НБУ вже консультує небанківські установи щодо нових можливостей на ринку. «Новим надавачам платіжних послуг легше стартувати, тому що в них відсутнє навантаження легасі-систем, які треба модернізувати банкам, – вважає директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін. – Небанківські установи вже звертаються до нас за консультаціями і шукають своє місце». Але в них не буде жодних пільг. «Вимоги до надавачів платіжних послуг будуть підтягуватися відповідно до інших надавачів платіжних послуг, якими наразі є банки. Ринок буде вирівнюватися», – каже пан Поддєрьогін.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини