Fitch підтвердило рейтинг України «B» із погіршенням прогнозу

Fitch підтвердило рейтинг України «B» із погіршенням прогнозу

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України на рівні «B» та погіршило прогноз по РДЕ з «позитивного» до «стабільного».

«Перегляд прогнозу України на «стабільний» відображає значний вплив пандемії COVID-19 на зростання та фіскальні рахунки країни. Підвищені макроекономічні та фіскальні ризики, пов'язані з цим безпрецедентним глобальним шоком, частково нівелюють поліпшення в Україні в останні роки в плані зниження боргового тягаря, нормалізації перспектив зростання після геополітичних і економічних криз 2014-2015 років і зниження волатильності зростання», - йдеться в повідомленні агентства.

Fitch прогнозує, що економіка України скоротиться на 6,5% в 2020 році після зростання на 3,2% в 2019 році, відображаючи пандемічний шок COVID-19 для світової економіки, заходи стримування і більш слабку валюту, яка впливає на інвестиції і приватне споживання.

Споживанню також буде перешкоджати очікуване скорочення грошових переказів домогосподарств (7,8% ВВП у 2019 році).

У той же час шок буде частково пом'якшений низькою залежністю України від туризму, більш диверсифікованим товарним експортом (включаючи 40% сировинних товарів) і падінням цін на нафту, з огляду на статус країни як чистого імпортера.

«Ми очікуємо, що економіка відновиться до 3,5% в 2021 році відповідно до нашого середньострокового прогнозу зростання для України. Однак існують суттєві ризики для наших прогнозів, враховуючи невизначеність щодо масштабів і тривалості спалаху коронавірусу», - відзначає Fitch.

Fitch також прогнозує збільшення дефіциту державного сектора до 7,1% ВВП в 2020 році в порівнянні з 2% у 2019 році та первинною метою в 2,1%, що відображає зниження збору податків, збільшення витрат на соціальні потреби і охорону здоров'я та створення фонду боротьби з коронавірусом (1,6% ВВП).

При цьому агентство очікує, що дефіцит бюджету України скоротиться до 3,4% в 2021 році, оскільки доходи відновлюються в тандемі з економікою, а номінальні витрати залишаються приблизно стабільними в порівнянні з 2020 роком.

Борг державного сектора виросте до 57,1% ВВП (64% ВВП з урахуванням гарантій) і 57,4% в 2021 році з 44,4% (50,4% з гарантіями) в 2019 році і наблизиться до прогнозного середнього значення 60% «B» через більш широкий дефіцит і різке зниження курсу гривні (прогноз на рівні 25% рік до року в 2020 році).

Fitch дотримується базового сценарію, згідно з яким Україна отримає остаточне схвалення правління МВФ щодо нової програми в першій половині 2020 року, однак не виключає подальших затримок. Ризики для схвалення та впровадження EFF випливають із слабких результатів України у виконанні попередніх програм, потенційно негативних судових рішень, що призводять до змін реформ, ризиків виконання після затвердження реформ у парламенті, руйнівних змін урядів, більшості президентської партії в Верховній Раді та впливу все ще потужних олігархів та інших зацікавлених сторін.

Наступною запланованою датою перегляду суверенного рейтингу України буде 4 вересня 2020 року.

Глибока глобальна рецесія через загострення коронавірусної кризи в 2020 році тепер є базовим прогнозом Fitch Ratings.

В оновленому квітневому докладі Fitch очікує падіння світової економіки на 3,9% у поточному році проти 1,9% на початку квітня.

«Тепер ми очікуємо, що глобальна економіка скоротиться на 3,9% в 2020 році - це рецесія безпрецедентною глибини в період після Другої світової війни. Таке падіння вдвічі перевищує як наш прогноз, зроблений на початку квітня, так і рецесію 2009 року», - заявив головний економіст Fitch Брайан Култон.

Зокрема цьогоріч економіка єврозони знизиться на 7%, США - на 5,6%, Великої Британії - на 6,3%. Скорочення світового ВВП дорівнює падінню глобального рівня доходів на $2,8 трлн порівняно з 2019 роком та втраті $4,5 трлн.

Швидкість, з якою поширюється  пандемія COVID-19, викликала черговий перегляд прогнозів Fitch.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь