НБУ змінить вимоги до мінімального капіталу страховиків
Національний банк планує змінити вимоги до мінімального розміру капіталу страхових компаній, а саме 32 млн грн - для non-life компаній, та 48 млн грн - для life компаній.
«Якщо говорити про те, що одразу чекає страхові компанії з моменту початку регулювання ринку Нацбанком з 1 липня 2020 року, то це перевірка виконання ними розпорядження Нацкомфінпослуг №850 щодо достатності капіталу за результатами першого півріччя 2020 року», - повідомляє НБУ.
Зокрема НБУ планує запровадити вимоги до мінімального розміру статутного капіталу страхових компаній: 32 млн грн - для non-life компаній, 48 млн грн - для life компаній.
Всі інші вимоги з'являться тільки після прийняття нової редакції закону про страхування.
Прикінцеві положення діючого закону про страхування передбачають мінімальний статутний капітал страховиків, які займаються видами страхування іншими, ніж страхування життя, в 1 млн євро; а страховики, що займаються страхуванням життя, - 1,5 млн. євро.
НБУ обіцяє, що з'являться такі суб'єкти, як спеціалізовані перестрахувальники, для них розмір капіталу буде 48 млн грн, а також низка компаній, які здійснюють діяльність по страхуванню відповідальності, страхування кредитів та поручительств, у яких теж будуть вимоги в розмірі 48 млн грн.
«У предфазі переходу з численних видів ліцензій на єдину ліцензію, як це передбачається новою моделлю регулювання, а також заміни видів страхування на класи, ми просто перевидамо ліцензії діючим страховим компаніям, тому переліцензування не буде», - зазначає регулятор.
При цьому Нацбанк не буде вимагати від страхової компанії такого обсягу структури корпоративного управління, який існує в банках.
«Але ми однозначно вважаємо, що у страхової компанії має бути орган нагляду, функцію якого, зазвичай, виконує наглядова рада: він повинен визначати стратегію розвитку, політику компанії, визначати стратегічні завдання для менеджменту. В невеликих страхових компаніях вимоги до корпоративного управління будуть м'якшими, ніж у великих учасників ринку», - наголошують у центробанку.
Підписуйтесь на новини FinClub у Telegram, Viber, Twitter, Facebook.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини