Фонд гарантування винен Мінфіну майже 50 млрд грн

Фонд гарантування винен Мінфіну майже 50 млрд грн

На сьогодні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб має заборгованість перед Міністерством фінансів у розмірі 49 млрд грн за основною частиною запозичень.

Про це говорили учасники останнього в цьому році засідання Ради з фінансової стабільності, йдеться в повідомленні Міністерства фінансів.

Серед ключових питань, які обговорювалися під час зустрічі, було питання відновлення платоспроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. На сьогодні ФГВФО має заборгованість перед Міністерством фінансів у розмірі 49 млрд грн за основною частиною запозичень.

Вони виникли під час кризи, оскільки ФГВФО повинен був запозичити у Національного банку і Міністерства фінансів кошти на виплату гарантованих вкладів клієнтам збанкрутілих банків. Члени РФС обговорили можливі шляхи врегулювання платоспроможності фонду.

Фінансову та юридичну оцінку кількох сценаріїв буде проведено в І кварталі 2020 року.

В контексті питання роботи ФГВФО було підтримано ідею приєднання Ощадбанку до загальної системи гарантування вкладів фізичних осіб з середини 2020 року. План входження банку до складу учасників фонду буде розроблено додатково.

Ситуація на валютному ринку лишається сприятливою, Національний банк викуповує надлишки валюти на ринку для поповнення міжнародних резервів – з початку року чиста купівля валюти НБУ вже перевищила $6 млрд.

Зростає обсяг депозитів у банківський системі, за останні місяці цього року швидше зростають обсяги валютних вкладів, незважаючи навіть на історично найнижчі відсоткові ставки. Сприятлива макроекономічна ситуація, низька інфляція та зміцнення гривні сприятимуть зниженню доларизації фінансової системи.

Водночас скорочуються обсяги промислового виробництва, що переважно пов’язано із несприятливою ціновою кон’юнктурою на окремих світових товарних ринках, зокрема динамікою цін на метали.

Також Рада обговорила ризики роботи фондів фінансування будівництва. Робота цих фондів викликає занепокоєння в регуляторів ринку, оскільки з’являється усе більше інформації про їх неналежне виконання своїх зобов’язань. Члени РФС погодилися, що необхідні швидкі зміни до законодавства для посилення захисту інвесторів та більшої прозорості первинного ринку нерухомості. Відповідні пропозиції будуть надані парламенту.

На останок учасники засідання погодили створення міжвідомчого Комітету з фінансового розвитку, який буде координувати впровадження Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року. Також було розширено робочу групу з урегулювання непрацюючих кредитів державних банків: до її складу включили представників правоохоронних органів.

Участь у засіданні взяли міністр фінансів Оксана Маркарова, голова Національного банку Яків Смолій, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) Ігор Пашко, перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, заступник міністра фінансів Юрій Гелетій.

Раду з фінансової стабільності створено у березні 2015 року указом президента України. До її складу входять за посадами: голова НБУ, міністр фінансів (співголови Ради), голова НКЦПФР, голова Нацкомфінпослуг, директор-розпорядник ФГВФО, заступник голови НБУ, заступник міністра фінансів.

Рада є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь