Фрідман вимагає від Люксембургу майже $16 млрд через замороження активів

Фрідман вимагає від Люксембургу майже $16 млрд через замороження активів

Російський підсанкційний олігарх та один із засновників "Альфа-Груп" Михайло Фрідман запропонував владі Люксембургу розпочати переговори про виплату йому $15,8 млрд як компенсацію за "експропрійовані" у країні активи.

Про це пише The Moscow Times із посиланням на "Відомості".

За даними джерел видання, зазначена сума – це приблизна оцінка вартості активів, оскільки через санкції Фрідман не може скористатися послугами експертів-оцінювачів із ЄС, а його люксембурзьким компаніям заборонено ділитися з ним фінансовою інформацією.

Зазначається, що Фрідман володіє або прямим, або бенефіціарним пакетом акцій низки люксембурзьких компаній, включаючи CTF Holdings, ABH Holdings, Alfa Asset Management (Europe), Alfa Capital Investment Holdings, LetterOne Holdings та LetterOne Investment Holdings.

Через ці компанії він інвестував у різні юрисдикції та сектори, у тому числі в "Альфа-банк" та Amsterdam Trade Bank, а також у ретейлера X5 Group та ін.

Заморожування активів у межах санкцій ЄС Фрідман розцінює як незаконну експропріацію. На його думку, Люксембург порушив двосторонній інвестиційний договір 1989 про взаємний захист капіталовкладень. Згідно з цим документом, капіталовкладення інвесторів однієї сторони на території іншої не можуть бути експропрійовані, за винятком випадків, коли рішення ухвалене виходячи з суспільних інтересів і не є дискримінаційним. При цьому воно має супроводжуватись виплатою компенсації.

Як уточнюють джерела "Відомостей", Фрідман направив пропозицію владі Люксембургу в лютому, але відповіді поки що не отримав. У разі відмови від виплати компенсацій мільярдер має намір звернутися до комісії ООН з права міжнародної торгівлі або до Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, Суд Європейського Союзу ухвалив рішення зняти персональні санкції ЄС із російських олігархів Михайла Фрідмана та Пьотра Авена, які були застосовані в період з 28 лютого 2022 року до 15 березня 2023 року.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу