G7 може використати заморожені активи рф як заставу для кредитів Україні
Країни "Групи семи" (G7) обговорюють можливість використання заморожених російських активів на суму майже $300 млрд як застави для надання кредитів Україні.
Про це заявив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, передає Укрінформ.
За словами Домбровскіса, розглядаються різні варіанти і тривають дискусії. Він висловив надію, що Європейський Союз найближчими місяцями схвалить окрему процедуру щодо використання прибутків або відсотків, отриманих від активів РФ, для допомоги Україні.
Раніше представники фінансових відомств країн G7 заявили, що вони твердо налаштовані допомогти Україні задовольнити термінові потреби в короткостроковому фінансуванні, включно з використанням відсотків, отриманих із заморожених російських активів.
У заяві не було конкретного плану використання активів.
Домбровскіс зазначив, що, швидше за все, процедура ЄС передбачатиме заставу для російських активів замість їх повного арешту.
"Ми обговорюємо низку різних варіантів. Один із них – конфіскація, а інший – надання застави або навіть використання надприбутків або відсотків від цих активів для фінансування позики", – зазначив своєю чергою заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо.
"Я не сумніваюся, що ми знайдемо спосіб, але ми повинні бути творчими, ми повинні бути гнучкими", – сказав також очільник МЗС Великої Британії Девід Кемерон.
Раніше міністр фінансів Франції Бруно ле Мер заявив, що G7 повинна бути в змозі використовувати відсотки від 3 млрд до 5 млрд євро на рік, отримані від активів.
Наприкінці грудня минулого року США запропонували країнам "Великої сімки" (G7) вивчити шляхи конфіскації $300 млрд заморожених російських активів. В рамках цієї роботи три робочі групи вивчатимуть юридичні питання, пов'язані з конфіскацією; методи застосування такої політики та пом'якшення ризиків; а також варіанти того, як найкраще спрямувати підтримку Україні.
Посадовці США та ЄС стверджують, що країни Заходу відкриті до ідеї конфіскації російських активів на суму $300 млрд, але юридичних механізмів для цього наразі немає.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини