Шевченко сподівається на нові переговори з МВФ у квітні
Україна розраховує у квітні почати переговори з Міжнародним валютним фондом щодо нової програми кредитування через загострення стосунків із РФ.
Про це розповів голова Нацбанку Кирило Шевченко в інтерв'ю Reuters.
«Необхідно обговорити нову програму з МВФ зараз, і для цього буде гарний майданчик – весняні збори МВФ у квітні», - зазначив він.
Термін дії поточної програми stand-by обсягом $5 млрд закінчується в червні. Україна розраховує отримати решту $2,2 млрд у першій половині року, включно з $700 млн у березні.
«Ми сподіваємося, що в найближчі місяці у країни з’явиться можливість компенсувати складний доступ на зовнішні ринки джерелами офіційного фінансування», - зазначив голова НБУ.
Він також заявив, що НБУ продовжить політику плаваючого курсу. З початку року гривня знецінилася на 6% по відношенню до долара США внаслідок відпливу понад $600 млн іноземного капіталу.
У НБУ вважають, що волатильність ринку спричинили переважно психологічні, а не макроекономічні причини. Шевченко виключив введення будь-яких адміністративних обмежень щодо гривні, заявивши, що вони будуть контрпродуктивними, викликавши хвилювання на ринках, а не забезпечивши стабільність.
«Ми глибоко переконані, що зараз немає необхідності вводити будь-які адміністративні обмеження. З нашої точки зору, адміністративні обмеження, навпаки, викликають ажіотаж», - наголосив Шевченко.
За його словами, міжнародні валютні резерви, які наразі становлять $28 млрд, дозволяють банку продовжувати інтервенції для згладжування коливань на ринку.
«Нацбанк не має ні цілі щодо курсу, ні коридору, на який він буде орієнтуватися. Курс буде залежати від попиту та пропозиції на ринку», - зазначив Шевченко.
Він сказав, що через інтервенції обсяг чистих міжнародних резервів упав нижче за рівень, узгоджений у меморандумі з МВФ. Але він не думав, що це зруйнує перспективи України щодо отримання наступного траншу.
За його словами, НБУ готовий продовжувати жорстку монетарну політику, щоб повернути інфляцію до цільового діапазону 5%, він вважає, що інфляція вже досягла піку торік у вересні.
Місія МВФ сьогодні розпочала другий перегляд програми фінансування України. За його результатами очікується отримання третього траншу на $700 млн за програмою stand-by.
Торік у листопаді МВФ завершив перший перегляд та погодив виділення Україні другого траншу на $700 млн. Фонд також продовжив чинну кредитну програму до червня 2022 року.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини