IFC надасть Укргазбанку кредит на 30 млн євро в обмін на 20% акцій

IFC надасть Укргазбанку кредит на 30 млн євро в обмін на 20% акцій

Міжнародна фінансова корпорація (IFC), що входить до групи Світового банку, затвердила кредитну угоду на 30 млн євро позики Укргазбанку з можливою конвертацією в його капітал до 20% акцій.

Відповідне рішення IFC ухвалила 11 листопада, повідомляється на сайті корпорації.

У межах угоди IFC надасть Укргазбанку кредит на 30 мільйонів євро терміном на 5 років. Погасити кредит можна буде за рахунок передачі акцій Укргазбанку. Загальна частка акцій, яку може отримати Світовий банк, складе 20%.

Національний банк та Міністерство фінансів неодноразово повідомляли, що Світовий банк увійде у капітал Укргазбанку найближчим часом.

У вересні 2019 року IFC повідомила про наміри отримати близько 20% акцій Укргазбанку в межах кредитної угоди на 30 мільйонів євро.

Наприкінці вересня IFC підвищила ліміт торгового фінансування Укргазбанку на $30 млн. Таким чином, його сума досягла $70 млн, що на $30 млн більше, ніж попереднього разу.

Укргазбанк 25 листопада проведе позачергові збори акціонерів для затвердження кредитного договору з IFC, зобов'язання по якому можуть бути конвертовані в акції. Згідно з проектом рішення, також планується надати раді банку повноваження затверджувати інші умови кредитного договору.

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) — міжнародна фінансова організація, яка входить до групи Світового банку. Корпорація використовує капітал та експертні поради для розбудови ринків країн, що розвиваються. У 2017 році обсяг довгострокових інвестицій МФК досяг $19,3 млрд.

94,94% Укргазбанку належать державі. Наразі банк спеціалізується переважно на кредитуванні проєктів з відновлювальної енергетики.

Чистий прибуток державного Укргазбанку за 10 місяців поточного року збільшився до 576,3 млн грн.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitter и Facebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу