Інфляція у Британії сповільнилась до 10,1%
Рівень інфляції у Британії у березні залишився на високому рівні, вираженому двозначним числом, що є ще одним несподівано високим показником, який посилить аргументацію на користь подальшого підвищення процентної ставки Банком Англії.
Про це пише Bloomberg.
Так, індекс споживчих цін зріс на 10,1% у річному вимірі, що було зумовлено найсильнішим зростанням цін на продукти за останні 4 десятиліття.
Економісти очікували уповільнення інфляції до 9,8%.
Зазначається, що інфляція в 10,1% обумовлена найсильнішим зростанням цін на харчові продукти та безалкогольні напої за більш ніж 45 років - у березні вони подорожчали в річному вимірі на 19,1%, що стало найвищим показником з 1977 року.
За даними ONS, рекордним виявилося зростання цін на хліб, гарячі напої, шоколад і кондитерські вироби.
При цьому ціни на товари, зокрема одяг і взуття, зросли на 12,7%. Зростання цін у сфері ЖКГ сягнуло 11,6%, у ресторанах і готелі - 11,3%.
Уповільненню інфляції сприяло зниження цін на транспорті з 3,1% у лютому до 1% у березні, що пояснюється зниженням цін на моторне паливо: у березні вони впали на 5,9% порівняно зі зростанням на 4,6% у лютому.
"Основними факторами зниження були ціни на моторне паливо і вартість мазуту, які впали після різкого зростання в той самий час минулого року", - пояснив головний економіст ONS Грант Фітцнер.
"Однак це було частково компенсовано вартістю продуктів харчування, яка все ще стрімко зростає, а інфляція цін на хліб і крупи перебуває на рекордно високому рівні", - додав експерт.
Висока інфляція робить "вельми ймовірним" підвищення ставки Банком Англії 11 травня ще на 0,25 в.п. вважають в JP Morgan.
"Банк Англії все ще далекий від того, щоб почуватися комфортно, розуміючи, що ціновий тиск перебуває під контролем", - пише агентство.
"Ціни продовжують зростати загрозливими темпами", - заявив керівник відділу досліджень Британської торгової палати Девід Бхар'єр.
Водночас він зазначив, що витрати виробників зросли в березні на 7,6%, різко знизившись із 12,8% місяцем раніше, а це "вказує на те, що пік зростання цін на фактори виробництва, можливо, пройдено".
Нагадаємо, Велика Британія готова надати Україні додаткові кредитні гарантії на $500 млн, довівши цьогоріч загальну суму до $1 млрд.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини