Інфляція в єврозоні сягнула рекорду

Інфляція в єврозоні сягнула рекорду

Інфляція в єврозоні прискорилася до рекордно високого рівня, що посилило дискусію в Європейському центральному банку про те, як швидко підвищувати процентні ставки з рекордно низьких рівнів.

Про це пише агентство Bloomberg.

У травні споживчі ціни підскочили на 8,1% порівняно з попереднім роком, перевищивши середній показник в 7,8% в опитуванні Bloomberg. Прискорення було викликано продуктами харчування та енергоносіїв після того, як вторгнення росії в Україну призвело до зростання цін на сировину. Показник, який виключає такі летючі елементи, зріс на 3,8%.

ЄЦБ готується підняти ставки вперше за більше ніж десятиліття, щоб боротися з безпрецедентним стрибком цін.

Минулого тижня президент Крістін Лагард вказала, що на зустрічах у липні та вересні ймовірне збільшення на чверть пункта. Головний економіст Філіп Лейн підтримав цей графік, назвавши кроки такого розміру «еталонним темпом» у виході із стимулу, який також включає широкомасштабну покупку облігацій.

Деякі чиновники висунули ідею підвищення ставки на півпункта вперше в історії ЄЦБ, що віддзеркалює останнє рішення Федеральної резервної системи США. Член Ради керуючих Нідерландів Клаас Нот заявив, що показники інфляції за травень і червень визначать, чи є такий крок виправданим.

Італійський директор Ігнаціо Віско відмовився від перспективи більш агресивної зміни ставок, заявивши, що ЄЦБ має діяти «впорядковано», щоб уникнути потенційної турбулентності на ринку облігацій. Його французький колега Франсуа Віллеруа де Гальо заявив, що останні дані про інфляцію вимагають «поступової, але рішучої» нормалізації монетарної політики.

«Швидкого сповільнення інфляції в єврозоні не видно.Навіть якщо не буде перерв із постачанням російської нафти та газу і якщо річне зростання цін на енергоносії значно впаде з плином року, рівень інфляції, ймовірно, все одно буде близько 6% до кінця року», – сказав економіст Commerzbank Крістоф Вейл.

Німецькі облігації впали, при цьому базова 10-річна дохідність зросла на два базисних пункту до 1,07%, тоді як євро продовжував знижуватися по відношенню до долара, впавши на 0,5% до 1,0727. Грошові ринки підтримували ставки ЄЦБ на стабільному рівні, знизивши ціни на 115 базисних пунктів до грудня.

Хоча зростання цін має досягти піку в цьому кварталі, воно все одно буде в середньому перевищувати ціль ЄЦБ у 2% наступного року, згідно з прогнозами Європейського Союзу. Опитування Європейської комісії цього тижня показало занепокоєння щодо інфляції серед споживачів, вона вдвічі перевищує середній рівень з 2000 року.

Нагадаємо, світова економіка все більше піддається загрозі стагфляції, що нагадує випробування 1970-х років, що стає дедалі більшою проблемою для світових фінансових керівників, на яких впливають наслідки війни в Україні.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь