Іноземці повірили в українські держпапери
Велика частина державних цінних паперів куплена нерезидентами на терміни понад рік
Про це повідомив голова правління Піреус Банку Сергій Наумов під час круглого столу «Що відбудеться з гривнею до кінця року», організованого «Фінансовим клубом».
«Ми бачимо, що інвестори заходять в довгострокові папери. Наступний крок – це входження у корпоративне інвестування», – вважає голова правління Піреус Банку Сергій Наумов.
Такий високий іноземний попит на довгі папери місцеві гравці ніколи не бачили.
«Нерезиденти заходять не так, як раніше – спекулятивними короткими інструментами, а в папери на два – шість років. Я не пам'ятаю, щоб нерезиденти заходили в шестирічні папери. Це говорить про що? Вони хочуть заробити на пропонованій прибутковості», – вважає голова правління банку «Глобус» Сергій Мамедов.
Інвестори, які через банки – первинних дилерів активно брали участь в аукціонах Мінфіну з розміщення облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП), вже вийшли на вторинний ринок. «Зараз нерезиденти переходять з первинного на вторинний ринок. Тому що ті обсяги, які вони хочуть купити, Мінфін вже цей попит не задовольняє», – каже Сергій Мамедов.
Оскільки в подальшому очікується зниження облікової ставки НБУ, то впаде й прибутковість за новими випусками ОВДП. І тоді частина інвесторів можуть зафіксувати прибуток. «Нерезиденти, які зайшли на $3 млрд, якщо прибутковість знижуватиметься, можуть намагатися заробити на різниці цін, і вони можуть вийти з паперів. Але ринок сам відрегулює», – зазначає Сергій Мамедов.
Про ризики виходу «гарячого» капіталу говорить і Сергій Наумов. «Полегшився прихід нерезидентів, вони заходять в довгі папери. Ми всі розуміємо, що як вони заходять, так вони й швидко зможуть вийти з них. Оскільки ринок не розвинений, їм буде складно продати довгострокові папери. Але це питання ціни», – зазначає він.
Спровокувати вихід нерезидентів, на його думку, можуть зовнішні чинники, а не тільки внутрішньоукраїнські. «Усі інвестори дуже чутливі до того, що відбувається в глобальному світі. І війни, які відбуваються між США і Китаєм, можуть вплинути на уповільнення і рецесію», – вважає він.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter і Facebook.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини