Іпотека повертається до докарантинного рівня
Після квітневого провалу в іпотечному кредитуванні в травні банки почали нарощувати видачу іпотечних кредитів
Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Іпотека дешевше 10% річних: міф чи реальність?», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».
«Попит на нове житло, на іпотеку впав – в квітні ми побачили провал в продажах як іпотечних кредитів, так і продажів у забудовників. Зараз потроху ринок оживає і повертається до продажів березня. На продажі січня-лютого ми, на жаль, поки не вийшли. Очікуємо», – повідомила перша заступниця голови правління банку «Глобус» Олена Дмітрієва.
У перші тижні карантину спостерігався сплеск продажів, перш ніж ринок завмер. «На початку карантину попит підріс, але в квітні він істотно зменшився. Карантин вплинув. Про це говорять і забудовники, у яких зменшився попит на житло, і банки: в будь-який нестабільний час попит на іпотеку падає», – зазначає Олена Дмітрієва.
Аналогічний тренд помітив і Правекс Банк. «У перші два тижні карантину, наприкінці березня, був високий сплеск купівельної спроможності. Ми продавали в цей період більше, ніж зазвичай. Це був спекулятивний попит. Але сам квітень показав, що економіці та людям було не до цього. У травні ситуація стабілізувалася, ми повернули обсяги березня. Гадаю, ми далі покажемо зростання», – розповів заступник голови правління Правекс Банку Семен Бабаєв.
«І на первинному, і на вторинному ринку було істотне зниження, але зараз попит відновлюється. За очікуваннями експертів, щоб відновити темпи видачі, які були до карантину, фактично ринку потрібно від шести до дев’яти місяців», – спрогнозувала заступниця директора департаменту роздрібних клієнтів Кредобанку Ольга Муха.
При цьому на тлі падіння ринку виріс попит в сегменті заміського житла.
«У квітні попит впав, але й структура змінилася. Ми побачили більше звернень на купівлю житлових будинків, зокрема в областях, ніж квартир», – повідомив Семен Бабаєв.
ТОП-новини