Уряд визначив бізнес-модель Укрексімбанку до 2025 року

Уряд визначив бізнес-модель Укрексімбанку до 2025 року

Кабінет міністрів визначив основні напрямки діяльності державного Укрексімбанку на 2020-2024 роки.

Стратегію розвитку АТ «Укрексімбанк» на 4 роки, яка була затверджена наглядовою радою банку, схвалено на засіданні уряду 9 грудня, повідомляє Міністерство фінансів.

Зокрема передбачено, що Укрексімбанк пройде через комплексну трансформацію, яка ґрунтується на трьох компонентах:

- бізнес-модель: зосередження на своєму основному бізнесі (експортно-імпортні компанії, державні підприємства) та зниження витрат на обслуговування нецільових клієнтів, потенційно втрачаючи деяких менш прибуткових клієнтів;

- операційна модель: оптимізація процесів та радикальна цифровізація із зменшенням фізичної присутності;

- фінансова стійкість: зосередження на покращенні своєї позиції з капіталом та на довгостроковому фінансовому оздоровленні через оптимізацію балансу та покращення витрат та доходів.

Також передбачається що до 2024 року активи Укрексімбанку, зважені на ризик, зростуть з 68 млрд грн до 99 млрд грн, тоді як його валютний баланс зменшиться за рахунок продажу цінних паперів.

Укрексімбанк має досягти прогнозного чистого прибутку в близько 3 млрд грн, доходності на капітал близько 22% та співвідношення витрат до доходів близько 36%.

До 2024 року банк поступово має скоротити кількість своїх відділень потенційно до 25-35 філій (майже вдвічі), нерухомість і чисельність персоналу - 900-1300 співробітників (майже втричі).

Також передбачається, що Укрексімбанк буде працювати над покращенням ситуації з капіталом шляхом врегулювання непрацюючих активів (NPL).

Схвалена бізнес-модель Укрексімбанку забезпечить його належне функціонування та посприяє ефективному управлінню державним банком, захисту прав вкладників, кредиторів і держави як акціонера.

У той же час передбачається, що заборгованість держави та державних підприємств зменшиться з 62 до 53 млрд грн.

За підсумками січня-жовтня Укрексімбанк є найзбитковішим серед банків (-3,17 млрд грн) і лідером серед державних банків за часткою проблемних активів (NPL).

У вересні уряд вирішив докапіталізувати Укрексімбанк на 7 млрд грн, а Укрексімбанк списав з балансу 16,6 млрд грн непрацюючих кредитів.

Для Укрексімбанку, 100% якого знаходиться в держвласності, уряд прагне знайти міноритарного інвестора в найближчі 5 років із потенційною приватизацією в довгостроковій перспективі.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу