«Хмарні» сервіси дорожчі, але безпечніші за «земні»

«Хмарні» сервіси дорожчі, але безпечніші за «земні»

В умовах воєнної агресії хмарні сервіси забезпечують найбільшу безпеку банківських трансакцій.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Як війна вплинула на процеси диджиталізації в банках», організованого «Фінансовим клубом».

«Ми розширили спектр та кількість систем, які ми використовуємо. Дублюємо дані. Розвернули декілька інших систем, які до цього часу були не в «хмарі», а на «землі». І це дуже швидко відбулося, – розповів директор департаменту ІТ ПУМБ Андрій Бегунов. – З точки зору захисту хмарні технології – це дуже зручні сучасні технології».

«Зараз «хмара» безпечніша за «землю», – впевнений заступник голови правління Банку Альянс Сергій Бочаров.

«Ми теж долучилися до даного процесу і перемістили в «хмару» наші дані для забезпечення безпеки даних. На будь-які випадки, щоб ми могли продовжувати працювати і зберігати дані», – заявила директорка департаменту підтримки та координації роботи мережі Правекс Банку Людмила Кіндер.

Однак ця послуга суттєво дорожча. «Вартість хмарних технологій достатньо висока, і є відкрите питання щодо регуляції, яку випустив Національний банк, в якій є позиція, що після закінчення бойових дій ми повинні за два роки повернутися на «землю». Це дуже важка задача технологічно, комплексно, і коштує чимало. Тому будемо продовжувати роботу з регулятором з цього питання», – каже Андрій Бегунов. Він не виключає, що може бути погоджена гібридна модель.

Сергій Бочаров підтверджує, що перехід у «хмару» – це досить дорого. «Хмарні рішення – це дійсно майбутнє, але зараз вони досить дорогі. Ми всі в них рано чи пізно перейдемо, але зараз це досить високі витрати. Ще й курс злетів нещодавно. Витрати на IT будуть дуже зростати, і не всі банки потягнуть», – констатує він.

Банкір каже, що вже відбувається зворотній процес. «Зараз ми бачимо, що деякі банки, які мігрували в «хмару», побачили, що вартість там майже в п’ять разів більша, і назад повертаються на «землю», – розповів Сергій Бочаров.

За його словами, Банк Альянс зберігає в «хмарі» лише бекап – резервну копію. «До війни ми розглядали переїзд на захід країни. І частково перенесли туди наші сервери», – додав він.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь