Кількість платіжних карток цьогоріч зросла на 2,5%
У березні майже 90% операцій з платіжними картками були безготівковими, а сума безготівкових операцій становила близько 61% від усіх операцій із картками.
За даними НБУ, з початку року на 2,5% зросла загальна кількість платіжних карток в обігу – до 75,3 млн штук.
Також продовжувала розширюватися платіжна інфраструктура. За січень-березень кількість пунктів продажу товарів, які приймають платіжні картки, зросла на 2% – до 334 тисяч.
Мережа торговельних платіжних терміналів за цей період зросла на майже 2% – до 382 тис. Із них майже 87% POS-терміналів забезпечують можливість здійснення безконтактної оплати.
Водночас темпи приросту кількості POS-терміналів у I кварталі були найнижчими за останній рік.
Загалом кількість платіжних терміналів (контактних і безконтактних) у розрахунку на 1 млн постійного населення станом на 1 квітня становила 9,6 тис. шт. (на 1 січня – 9,4 тис. шт. на 1 млн населення).
Попри пандемію, обсяги транскордонних переказів в Україну минулого року майже не знизилися, водночас на перше місце за обсягами операцій вийшли перекази через банківські рахунки (через систему SWIFT). Тож карантинні обмеження сприяли перетіканню транскордонних переказів із неофіційних каналів у офіційні.
За перші чотири місяці року через систему електронних платежів НБУ (СЕП) здійснено 132 млн початкових платежів на 17 трлн грн.
Торік через СЕП НБУ здійснено 385 млн початкових платежів на майже 45 трлн грн.
У 2020 році кількість платіжних карток зросла на 8% та становила 73,4 млн штук, а 87% операцій із картками були безготівковими.
При цьому кількість безконтактних платежів торік зросла більш ніж на половину – до 13,2 млн карток.
57% операцій за сумою та кількістю здійснювалися через POS-термінали безконтактно.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини