Коломойський вимагає права перегляду судових рішень у Конституційному суді

Коломойський вимагає права перегляду судових рішень у Конституційному суді

Завтра зранку Конституційний суд розгляне скаргу «Запорізького заводу феросплавів», який належить групі «Приват», на законність щодо неможливості перегляду виконаних судових рішень.

«29 жовтня о 10:00 Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційною скаргою ПАТ «Азот» та конституційними скаргами АТ «Запорізький завод феросплавів» щодо відповідності Конституції (конституційності) положення пункту 1 частини третьої статті 320 Господарського процесуального кодексу», - повідомляє КС.

Зазначається, що позивачі звернулися до Конституційного суду з клопотаннями щодо розгляду питання відповідності Конституції положення пункту 1 частини 3 статті 320 Кодексу в частині перегляду судового рішення у зв’язку з виключними обставинами.

У 2019 році «Запорізький завод феросплавів» домігся в КС визнання неконституційною статті 17 закону про Національне антикорупційне бюро, що позбавило НАБУ права через суд домагатися анулювання незаконних угод.

Йшлося про угоду на 172,48 млн грн між заводом і підконтрольним державі «Запоріжжяобленерго», діяльність керівництва якої розслідує НАБУ - так звана справа «Енергомереж».

Тоді НАБУ вказувало, що за чотири роки суди задовольнили 35 позовів бюро, анулювавши 97 угод на суму понад 6 млрд грн. Завод Коломойського скаржився в КС, що НАБУ ініціювало скасування угод ще до винесення судом вироку обвинуваченому.

У червні 2017 року Госпсуд відмовив НАБУ, однак апеляційний, а потім і Верховний суд у квітні 2018 року за позовом НАБУ визнали угоду недійсною.

Зазначимо, що 29 жовтня Київський апеляційний суд о 10:40 розглядатиме питання про призупинення дії рішення судді Печерського суду Києва Сергія Вовка від 2 вересня щодо виплати ПриватБанком родині Суркісів $350 млн за обслуговування їх депозитів.

8 вересня Верховний Суд зупинив стягнення $350 млн з ПриватБанку на користь Суркісів. Зокрема ВС відкрив касаційне провадження за скаргою Кабміну та задовольнив клопотання ПриватБанку на рішення судів у справі щодо депозитів Суркісів на 10 млрд грн.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу