![Компанії США користуються дешевшим ринком облігацій Європи](/media/k2/items/cache/52571c923fa3275ea193321657adcb28_XL.jpg)
Компанії США користуються дешевшим ринком облігацій Європи
Американські компанії «блакитних фішок» нарощують борг у євро із шаленою швидкістю, намагаючись зафіксувати значно нижчу вартість запозичень за кордоном.
Згідно з даними, зібраними Bloomberg, так звана зворотна емісія Yankee досягла 23,4 мільярда євро (24,3 мільярда доларів) цього року, що є найвищим показником за цей період з 2007 року. Великі пропозиції від T-Mobile USA Inc. і International Business Machines Corp. , а також пропозиції від великих банків Уолл-стріт зробили свій внесок у загальну суму.
Компанії США приваблює депозитна ставка Європейського центрального банку , яка на 175 базисних пунктів нижча за ключову ставку Федерального резерву. Це велика перевага для компаній, яким не потрібно повертати борг на долари, що також може знизити їхні загальні боргові витрати через слабкість євро по відношенню до долара. Навіть компанії, які обмінюють борг назад, можуть заощадити завдяки диференціалу ставок, а також отримати вигоду від диверсифікації своєї бази інвесторів.
«Для глобального позичальника існує величезна різниця в процентних ставках, яка зберігатиметься або зростатиме», — сказав Маттео Бенедетто , співголова синдикату інвестиційного рівня в Morgan Stanley. «Корпорація може отримати борг у євро з низьким купоном і не обмінювати його назад на долари, щоб діяти як хедж чистих інвестицій у своїх європейських операціях, знижуючи загальні боргові витрати».
Динаміка процентної ставки не є абсолютно новою. Минулого року було випущено близько 108 мільярдів євро, що є найвищим показником за п’ять років, оскільки компанії скористалися нижчими ставками ЄЦБ. Але цього року угоди набирають обертів, оскільки позичальники оцінюють, як політика президента США Дональда Трампа може спричинити подальші розбіжності між центральними банками.
Ринкова ціна відображає думку про те, що ЄЦБ знизить ставку за депозитами щонайменше тричі до кінця року після того, як центральний банк знизив її до 2,75% у січні. А в середу вищий, ніж очікувалося, рівень інфляції в США в січні означав, що трейдери переосмислили час наступної зміни ставки ФРС. Зараз ринок знижує ціни лише на чверть пункту до кінця 2025 року.
В основі цього розриву лежить загроза того, що тарифи США завдадуть шкоди європейській економіці, а політика Трампа «Америка на першому місці» сприятиме інфляції вдома. Попит на захист від подальшого здорожчання долара майже досяг найвищого рівня приблизно за два роки, посилений економічною політикою Трампа.
«Оскільки розбіжності в монетарній політиці, ймовірно, будуть ключовою темою протягом 2025 року, ми бачимо можливості для нової хвилі зворотного випуску Yankees», – пишуть у примітці стратеги CreditSights під керівництвом Логана Міллера. «Різниця між прибутковістю IG в євро та американських IG близька до найвищого рівня за два роки, що представляє можливість арбітражу на валютній нехеджованій основі».
Деякі компанії залишають заборгованість із зворотних облігацій Yankees в євро, тоді як інші включають міжвалютний своп, що означає, що вони фактично залучають кошти в одній валюті, погашаючи борг в іншій.
Минулого тижня IBM продала облігації на суму 3,5 мільярда євро , після чого відбулася угода в США на 4,75 мільярда доларів загалом дев’ятьма траншами. За п'ятирічними облігаціями, номінованими в євро, виплачуватиметься купон у розмірі 2,9%, а за еквівалентом доларового боргу – 4,8%.
T-Mobile USA, тим часом, залучив 2,75 мільярда євро в рамках пропозиції з трьох частин минулого тижня. Згідно з підрахунками Bloomberg і оцінками людей, знайомих з угодою, телекомунікаційна компанія заощадила близько дев’яти базисних пунктів спреду на основі валютного свопу для семирічного боргу, тоді як інші транші були оцінені на рівні, подібному до тих, які компанія могла б отримати в доларах.є
Представник T-Mobile USA не відповів на запит про коментар.
«Для американських компаній, яким потрібно повернути борг у долари, єврооблігації пропонують фінансування «приблизно на рівні, еквівалентному їхньому боргу в доларах», і допомагають диверсифікувати їхню базу інвесторів», — сказав Джуліо Баратта , голова ринків боргового капіталу інвестиційного рівня BNP Paribas SA для EMEA. «Найближчими тижнями планується ще більше захоплюючих угод».
А для інвесторів зворотні угоди Yankee дають їм шанс купити боргові зобов’язання у великих американських компаніях, які можуть отримати вигоду від політики Трампа, і потенційно отримати трохи більші спреди на ринку євро.
«Як глобальний портфельний менеджер, ми любимо зворотні Yankees, — сказав Стівен Фавн , голова глобального кредитного відділу Amundi UK Ltd. — Це гарна сфера, якщо ви хочете виразити ризик США, оскільки винятковість США минулого року збережеться й у цьому році.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини