Коронавірус може до липня викликати глобальну рецесію
Американський банк JPMorgan спрогнозував, що в III кварталі ВВП США і Європи знизиться більш ніж на 3%, і вже в липні почнеться глобальна рецесія.
Влітку 2020 року економіка США і країн Євросоюзу може зіткнутися з відчутною рецесією через вплив коронавірусу, пише агентство РБК.
У банку JPMorgan заявили, що очікування від того, як вірус позначиться на економіці, «різко змінилися за останні тижні» через масштаби поширення інфекції (випадки зараження виявлені в 139 країнах, а хвороба набула статусу пандемії) і викликаного нею обвалу на фондовому ринку з понеділка 9 березня по четвер 12 березня (лише у п’ятницю американські індекси суттєво зросли).
За прогнозами JPMorgan, ВВП США може впасти на 2% в I кварталі і на 3% в II-му, а економіка єврозони – на 1,8 і 3,3% відповідно.
Економісти вважають, що ситуація, що склалася може призвести до глобальної рецесії.
Глава департаменту економіки та фінансів Єврокомісії Мартен Вервей вказав на велику ймовірність відсутності зростання в ЄС і єврозоні і зауважив, що потенційно «це може бути навіть значно нижче нуля». Він прогнозує, що з рецесією Європа зіткнеться вже в цьому році, а повернення до звичайних показників в Єврокомісії очікують в 2021 році.
Світ лихоманить: чим коронавірус загрожує економіці України
Експерти JPMorgan переглянули прогноз зростання в бік зниження на тлі обмежувальних заходів, які вводять уряди країн в рамках боротьби з поширенням інфекції. Зокрема, в їх звіті згадуються Італія, де заборонили проведення масових заходів, а також на час закрили всі ресторани, бари і магазини роздрібної торгівлі, за винятком продуктових і аптек. Також вони привели в приклад Сполучені Штати, які на місяць заборонили в'їзд з Європи.
Економічному спаду протягом двох найближчих кварталів сприятимуть коливання на фінансових ринках і зниження вартості акцій.
JPMorgan очікує, що з поліпшенням ситуації з коронавірусом підйом в економіці слід очікувати до середини 2020 року, а в другій половині року почнеться прискорення зростання, цитує заяву CNBC.
Основним фактором, який допоможе запобігти більш серйозний удар по світовій економіці, банк вважає заходи країн щодо стримування поширення коронавірусу.
Владі, згідно JPMorgan, необхідно підтримувати найбільш постраждалі сектори, знижувати напруженість на фінансовому ринку і підтримувати споживчий попит за допомогою грошово-кредитної політики.
ТОП-новини