Корпоративні облігації дають більші дохідність та ризик
Про це розповіли учасники круглого столу «Як захистити заощадження від інфляції: інвестиції в Україні та за кордоном», проведеного «Фінансовим клубом».
«Клієнти, особливо в преміальному сегменті, завжди хочуть щось нове і цікаве. І тема ОВДП вже не нова: всі, хто хотів, вже вклався. І вони хочуть, щоб їм запропонували нові інструменти. І ми, як банкіри, маємо надавати нові інструменти. І ми єдині на ринку пропонуємо облігації українських компаній, які входять до нашої групи ТАС. Ми можемо там давати дохідність 12-13% річних», – розповів заступник голови правління ТАСкомбанку Олег Поляк.
Керівник управління преміального банкінгу Укрексімбанку Данило Меркулов каже, що вони також пропонують клієнтам корпоративні боргові цінні папери, але це їм не дуже цікаво.
«Ми як банк працюємо не тільки з державними паперами, але й з приватним сектором: «Нафтогаз», МХП, «Кернел», ДТЕК, «Укрзалізниця», «Водафон». Але корпоративний папір – це завжди податок. І як тільки там з’являється податок плюс ризик приватного боржника, то виникає питання, навіщо туди йти, якщо у вас є варіант євробондів або ОВДП. Ставки порівняні. Отримуєте додатково лише ризик. Серед наших клієнтів є попит лише на папери країни, все інше цікаве, але купувати не будуть», – розповів Данило Меркулов.
Директорка з ринків капіталу Альфа-Банку Тетяна Попович каже, що за корпоративним облігаціями прибутковість більш висока. «Треба дивитися прибутковість проти ризиків. Ми успішно розмістили ринково облігації компанії «Альфа-Лізинг». Обсяг немаленький, продали досить швидко, ефективно, і там досить багато фізичних осіб, які купили бонди», – сказала вона.
Банкірка розповіла, що термін погашення зазвичай короткий в таких інструментах, тому що українці ще не готові купувати такі цінні папери на довгі терміни. «Часто є цікаві періоди оферти, коли є можливість пред'явити до погашення цей цінний папір. І та структура, яка продає корпоративний цінний папір, в разі необхідності може підтримати операцією РЕПО – надати фінансування під заставу цього цінного паперу», – зазначила Тетяна Попович.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини