Кредитними канікулами скористалися менше 15% клієнтів
Відсоток клієнтів, які постраждали від коронавірусного карантину, відрізняється від банку до банку.
Про це банкіри розповіли під час круглого столу на тему «Споживкредити на карантині: що, почому і кому», організованого онлайн «Фінансовим клубом».
«Кредитними канікулами у нас скористалися 12-15% клієнтів. З них у 80% клієнтів у червні канікули закінчилися, і вони зробили перший хороший платіж. Але є ще 20%, частина з яких вийде в NPL», – розповів голова правління Ідея Банку Михайло Власенко.
Він оцінив, що до групи поганих кредитів у гіршому випадку можуть потрапити близько 30% з цих 20% кредитів, за якими ще не було в червні платежу, тобто всього 0,9% загальної кількості клієнтів.
«Посил про проведення кредитних канікул відбився на погашенні кредитів і відсотків у квітні – травні, і навіть клієнти з гарним фінансовим станом спробували скористатися кредитними канікулами і звернулися до банку. Це зменшило вхідний потік погашення кредитів і відсотків. Але вже в травні ми увійшли в плановий обсяг погашення кредитів. Хоча зменшилася частка клієнтів, які свідомо достроково гасили кредити», – повідомив Михайло Власенко.
Ситуація змусила банкірів пропонувати клієнтам програми реструктуризації.
«Ми запропонували продукти, щоб полегшити клієнтам виконання зобов’язань. За послугою перепідписати кредитний договір, зменшити щомісячний платіж і збільшити термін кредиту звернулося до 5% наших клієнтів. Тобто 95% клієнтів продовжують виконувати свої зобов’язання. Але й ті клієнти, які підписали договір реструктуризації, нормально продовжують виконувати свої зобов’язання», – зазначив заступник голови правління Банку Форвард Андрій Прусов.
Банкір каже, що в період кризи позичальники з низькими доходами не йдуть в банки за новими кредитами, тому якість кредитних заявок, що надходять в банки, може навіть зрости.
«Під час карантину відбулося загальне зменшення кількості звернень, але при цьому профіль клієнтів, які до нас звертаються за кредитами, став кращим. До того ж за товарними кредитами зараз дуже гарний результат», – сказав він.
Він вважає, що українці відповідально підійшли до питання запозичення грошей.
«Клієнти, які об’єктивно оцінюють свою здатність погашати кредити, під час турбулентності та невизначеності приймають усвідомлене рішення не брати кредит, оскільки вони не мають впевненості, що зможуть його потім виплачувати», – зазначив Андрій Прусов.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини