Легалізація імпорту золота дозволить знизити ціни для українців

Легалізація імпорту золота дозволить знизити ціни для українців

Такий прогноз зробили банкіри під час круглого столу «Ринок продажу золота під час війни», проведеного «Фінансовим клубом».

«Тільки відкриття кордонів, початок роботи з банківськими металами на офіційному ринку і передача права регулювати цей ринок банкам знизить вплив «сірого» ринку», – вважає заступниця керівника управління міжбанківських операцій ПриватБанку Юлія Захарова.

За її прогнозами, спочатку банки зможуть імпортувати не більше 100-120 кг золота на місяць. «В доларовому еквіваленті це $8 млн в місяць. Як ці $400 тис. на день можуть вплинути на банківський сектор? Багато банків пішли з ринку металів, і тих, хто залишився, буквально можна перерахувати на пальцях однієї руки», – сказала Юлія Захарова.

На її думку, коли НБУ дозволить банкам імпортувати золото, його ціна на внутрішньому ринку знизиться. «Не буде 8% різниці із форексом», – стверджує вона. Директорка департаменту міжбанківського бізнесу РВС Банку Олена Іщенко погоджується, що банки зможуть знизити ціну і «ювелірна галузь зможе орієнтуватися на світову ціну».

Голова Спілки ювелірів Оксана Грабовська оцінила потреби всієї галузі в 4 тонни золота 585-ї проби. «Це десь 2 тонни на рік в пробі банківських металів. Це не ті гроші, які знищують золотовалютні резерви України», – пояснила вона.

Без термінових змін імпорт золота в Україну залишиться «сірим». «Валюту комерсанти вивозять в «чемодані»: взяли валюту, виїхали за кордон, накупили металу, в чемодані його завезли, продали, назад поїхали. Замість того, щоб дозволити банкам робити це і потім легально постачати сировину ювелірам, дають заробити цим «чемоданним» перевізникам. Вони забрали маржу банків собі», – пояснив начальник управління дилінгових операцій РВС Банку Максим Марченко.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу